Wpis z mikrobloga

BINANCE jebnie. Oraz inne przewidywania i nieprzydatne ciekawostki. TEMAT PESYMISTYCZNY
ZAPRASZAM


1. Pamiętacie nagonkę na "B" z lata 2021? Wtedy platformę broniłem
Aktualnie Binance przypomina serwerownie z dyskami wypełnionymi botami. Kursy, jak choćby BTC - ten jest bardziej zależny od innych platform jak Bitfinex niż od własnego wolumenu. Źródłem jest moja opinia na podstawie rozegranych pozycji z załącznika (Binance jest chronicznym oszustem wiec czyjakolwiek opinia jest wiarygodniejsza od ich własnej).

2. W grudniu 2023 Binance zapłacił 4,3 miliarda kary
23.02 ma kolejną rozprawę, poza tym artykułem nic wiecej nie wiem, ale może usłyszymy o jego zaginięciu (wraz z kilkoma znanymi polskimi jutuberami od krypto, tak sobie głosno zamarzyłem o ręce sprawiedliwości)

3. Jako ze sa juz i ETFy i kontrakty i opcje na Btc, to Binancowi zostaje ulica. A tej nie ma i nie bedzie. Z wielu przyczyn typu odizolowanie od instytucji bankowych, popkultury tj. gówno mediów czy negatywnego marketingu szeptanego.

4. Tytuły gazet: "Krach na rynku instrumentów bez fundamentalnej wartości. Duze spadki na Bitkojnie spowodowane zamknięciem giełdy Binance"
Czyżby, a jezeli to kiedy?

5. Co z dolarem? Czyli punktem odniesienia dla ceny Botcoina? (Rozluźnij się czytając ten fragment, wiosna niedługo, trawa się zielenii, szyyyy...)

Dwa lata temu wrzuciłem przewidywania wykresu dolara, na rysunku dwa scenariusze: niebieski i fioletowy. Fioletowy sprawdził się wrecz idealnie. Jak do tej pory. Bo najlepsze przed nami czyli $ w dół.
A w kontekście kryptowalut: jak zzachowa się wycena wartości BTC przy spadku wartości dolara. Spadku wartości która może okazać się też spadkiem zaufania jako waluty rezerwowej czy nośnika wartości. Cash out z aktywa wysokiego ryzyka
Po tych kilku latach można śmiało stwierdzić, że adopcja się nie przyjeła. Nie miałem jeszcze klienta ktory chciałby zapłacić krypto za usługę, mimo kilku lat działalności. Wartość BTC to odnośnik wartości FIATów.
W jaki sposób wycenić BTC? Po trudnosci wydobycia, kosztach hashrate, prawie popytu i podazy, przy tych wahaniach kursów BTC oraz punktu odniesienia np kruszców?

Subiektywny wniosek: BTC zachowa się jak cykl życia produktu, z terminem ważności (a w tle nagonka jak zimą 2018), bądz wydmuszka do spekulacji. Albo nadal tego nie rozumiem.

6. COS POZYTYWNEGO: https://www.binance.com/en/futures/4th albo klik kutaleniwcu ;P
Zestawienie dorobku na Binance Futures z całej historii waszego konta. Strona się nie aktualizuje, dane są na stan z lata 2023.
Przyjemnie się to czyta. A następnie denerwuje:
Nie zapomnijcie przeliczyć ile RAKEU (opłat) oddaliście giełdzie.
U mnie wychodzi 12 tysięcy złotych.
Ale przecież liczy się miło spędzony czas w towarzystwie. Giełdy której może za rok za dwa za niedługo zabraknąć ( ͡º ͜ʖ͡º)


a BTC bez problemu moze znalezc inny punkt odniesienia co do szacunku wartości. Ale to wciąż to samo co pieniądz, zaufanie na przenoszeniu wartości.
#kryptowaluty #bitcoin #binance #gielda
Fangu - BINANCE jebnie. Oraz inne przewidywania i nieprzydatne ciekawostki. TEMAT PES...

źródło: fangu futures volume

Pobierz
  • 7