Wpis z mikrobloga

#baldursgate3 #bg3 #gry

Hej, macie jakies pro tipy do gry? Mam 4lvl, ~16h gry i idzie mi tak sobie. Walki czasami za 2-3 razem wygrywam, nie idzie mi zle ale no bez szału. Używacie czarów przed walką? Przygotowujecie się do niej np używając mikstór/zwojów? Rozstawiacie postacie przed walką? Sytuacja sprzed chwili, zaatakowałem z zaskoczenia grupe wrogów, ale mój gale dostał one shota od wroga i padł xd No oni mieli tam 5lvl ale czy ja wiem czy to tak duzo, ostatecznie dałem im rade ale namęczyłem się. Ekwipunek tez jakis słaby mam.
  • 4
  • Odpowiedz
@DoubleWu im wyższy masz poziom tym łatwiejsza jest walka bo postacie dostają z awansami potężne bonusy, no. Dodatkowa akcja, atak itd. Mi też najciężej było na początku, potem jest o dziwo ogólnie łatwiej. Błogosławieństwo przed walka bo tylko 10 tur trwa, są też inne czary, które trwają do następnego odpoczynku, np szybkonogi czy zbroja agathys. Im dalej w las tym więcej Buffow będziesz miał i będzie łatwiej.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: żeby zepsuć postać a co dopiero całą drużyne w 5e to trzeba się postarać

Jak najwięcej casterow do rzucania buffów / spelli ze zwojów (1 koleś = 1 zmarnowana koncentracja) i potki przed trudniejszymi walkami a reszta idzie sama. A i kluczowe jest bless i bane + resistance i guidance + boostowanie AC, szczegolnie na niskich poziomach bo 1d4 to dużo. A w tej casualowej gierce kapłan jest zawsze -
  • Odpowiedz
@DoubleWu no początek faktycznie może być trudny, dopiero jak na 5 lvl wszyscy dostają +1 do proficiency bonus a fighterzy dostają dodatkowy atak robi się łatwiej. Do tego czasu możesz albo unikać walk albo porywać się na słabszych. W samej walce skupiaj się na waleniu w jednego wroga dopóki nie padnie, dopiero potem bij kolejnego. Jak masz Astariona to daj mu subklasę thief I 2x ręczną kuszę, wtedy ma 3 strzały co
  • Odpowiedz