Wpis z mikrobloga

koledzy z tagu #nieruchomosci, #dom - mam dużą zagwozdkę, oferta kupna domu w stanie surowym zamkniętym, dom 105m2, do tego działka 1000m2. Całość ok 20min od pracy pod miastem, okolica - same takie same działki i pojedyncze domki, raczej w wiekszosci pobudowane w ciagu ostatnich 2-4 lat. Za całość w tym stanie (okna, dach, plus elektryka do lekkiej zmiany (kilka gniazdek do dodania) wołają 350tys. Nie zarabiam dużo, czy na ten moment to jest duża cena? Chętnych podobno ma kilku już, generalnie plan domu spoko - 4 pokoje, spory salon do tego poddasze ze stropem wylanym do zrobienia konkretnego strychu, warto brać? wiem ze pytanie glupie bo nie znacie detali ale biorac pod uwage ceny w okolicy (taniej praktycznie nie ma) i trandy we wzrostach chyba warto?
  • 14
  • 0
@Linijkarz_z_Lotusa: rok temu ogladałem podobny dom z działką i cena też była 350 z tym że bez stropu zalewanego a jedynie więźba dachowa, dziś ten dom z wylewką i ogrzewaniem podłogowym kosztuje 450 ale lokalizacja gorsza. tutaj wiem że jest sporo do zrobienia ale moge to podzielic na etapy i nie pchac sie w kredyt, mam 4 lata na dokonczenie. nie chce zeby mi pociag odjechal czuje ze to ostatni wagonik,
  • 0
@mookie: majstry szacuja mi max 300tys do stanu pod klucz, miasto powiatowe takze szalu nie ma ale na ten moment jest to najtansza z ofert sensownych, taniej (niewiele) chodza jakies budynki po pgr takze dramat.
@torian15: 105m^2 do SSZ...

sam budynek tej wielkości do SSZ po dzisiejszych cenach to od 200 do 300k PLN w zależności od standardu

Działka 1000m^2 niezła, ale jeśli jest 20 minut od jakiegoś trzeciorzędnego miasta, to potrafi być półdarmo

Tak więc zależy od standardu budynku oraz lokalizacji działki

Ale raczej nie jest to jakaś nieżyciowa kwota
do SSZ po dzisiejszych cenach to od 200 do 300k PLN w zależności od standardu


@torian15 @Yuri_Yslin: tak na świeżo, z cen 2024: 200k za SSZ jak świadomie pójdziesz w najtańsze rozwiania i to bardzo zoptymalizowane. Bez stolarki okiennej, sama robocizna wyjdzie ok. 50k netto (może do 35-40k jak prosty fundament i konstrukcja).
  • 0
@Yuri_Yslin: w okolicy jest sporo takich działek i średnia cena to ok 70-100 tys za właśnie 1tysm2, niektorzy trzymaja i nie chca sprzedawac - dojazd do autostrady a1 - ok 5 minut, generalnie w okolicy sa jeszcze oferty to w tej cenie stan surowy otwarty sie trafia.
  • 0
@bdg-bro: moglbysm wlaśnie znalezc nieco lepszą lokalizacyjnie działkę bliżej miasta - ale koszt w tej wielkości ok 100tys, także w 250 tys zamknąć sie w SSZ z oknami, elektryką
@Yuri_Yslin: no u mnie oferty na mury+dach to ok. 40k, wiem że są wykonawcy co SSO zrobią w 50k. Jeżeli ktoś z góry chce postawić na prostą tanią robotę (kosztem funkcjonalności, możliwości rozbudowy) to wprowadzając kilka usprawnień konstrukcyjnych może na robocie urwać z 10k, a na materiale jeszcze więcej.
@bdg-bro: U mnie to było 60k netto, ale w 2021. Teraz jest raczej drożej.

Miałem najtańszą ofertę na 52k netto.

OFC u mnie, 5km od granicy Warszawy, jest karny podatek za stolicę i usługi są droższe.

Bryła najprostsza z możliwych.