Wpis z mikrobloga

Denerwuje mnie noszenie wody mineralnej na 3 piętro, chciałem zacząć filtrować wodę, ale nie wiem w jaki sposób do tego podejść. Pod zlewem dość mało miejsca więc mogę tam wepchnąć tylko jakiś mały zestaw. Do tego na blacie tez już nie ma za dużo miejsca więc średnio podoba mi się dodawanie kolejnego kranika. Dzbanek filtrujący - kolejny grat zajmujący miejsce.

Jakieś porady co i gdzie upchnąć żeby jak najmniej miejsca stracić?

#filtrdowody #dom #mieszkanie
  • 7
@FinestEDM: dzbanek filtrujący nie zajmuje dużo miejsca i jest wygodny w użytkowaniu jak się przyzwyczaisz żeby dolewać wody. Może zajmować miejsce w lodówce, jak używasz wody schłodzonej, na parapecie gdzie i tak niczego nie trzymasz. Filtry wymienia się prosto i rzadko, nie ma się tam co popsuć, nie jest drogi.
@Oskins: @Kj5s6f2dk7s54o niby nie będzie to aż taki problem jednak liczyłem na to, że będzie można kupić jakiś kran z funkcją przełączania pomiędzy zwykłą kranówką, a wodą filtrowaną, wrzuci się jakiś mały filtr pod zlew i jakoś się to wszystko upchnie.
@FinestEDM: można i są takie krany/filtry, ale każda awaria to koszty, a usterka w rozdzielaczu wody grozi zalaniem kuchni. Wymiana filtrów z nurkowaniem pod zlewem i zabawą narzędziami, zamiast czystego ruchu ręką? Pilnowanie przełączania filtr/bez filtra, bo przecież nie chcesz zmywać zużywając filtry? Według mnie zabawa absolutnie niewarta zalet. Jestem różowa i wygodnicka - dzbanek filtrujący po prostu się sprawdza. A miejsca zajmuje tyle co elektryczny czajnik, z tym bonusem że
Denerwuje mnie noszenie wody mineralnej na 3 piętro

chciałem zacząć filtrować wodę


@FinestEDM: Jak lubisz mineralną to może nie filtruj bo to raczej zmineralizowanie zimniejsza. Jesteś pewien że kranówka nie jest u ciebie pitna? Mamy 21 wiek już od jakiegoś czasu.