Wpis z mikrobloga

W łazience, kuchni i przedpokoju mam ogrzewanie podłogowe. Termostaty do tych sekcji są w kotlowni. Chciałem założyć termostaty Moes HY368, spiąć je z termometrami w domu i zrobić automatyzację w HA. Niestety oryginalne termostaty wyglądają tak https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_07_2015/post-2974-0-51253300-1436559815.jpg . To RTL Heimeier. Czy bez wymiany zaworów mogę założyć termostaty moesa? Czy ten trzpień na zaworze da się zdjąć? Nie chcę kombinować na siłę żeby nie uszkodzić zaworu.
#homeassistant #ogrzewaniepodlogowe
  • 7
@sirgorn: mają kilka opcji pracy, według harmonogramu według swojego czujnika temperatury, jakiś complex i jest też manuał. Sprawdzałem - da się zrobić automatyzację typu: jeżeli temperatura spadnie poniżej zadanej to wlacz termostat, jeżeli wzrośnie powyżej zadanej to wyłącz termostat. Coś takiego chodzi mi po głowie.
Sprawdzałem - da się zrobić automatyzację typu: jeżeli temperatura spadnie poniżej zadanej to wlacz termostat, jeżeli wzrośnie powyżej zadanej to wyłącz termostat. Coś takiego chodzi mi po głowie.


@Szym3kSzym3k: Ale jesteś pewien, że sprawdziłeś? Generalnie tak działa chyba każdy termostat, włącznie z wbudowaną integracją uniwersalną HA. Diabeł tkwi w szczegółach.

Moja głowica też niby w guglu się pojawiła, że bangla z HA, a ciągle z nią problemy.

Mam Ketotek
@MacDada: z ciekawości - pokaż który masz? Mój też się pokazuje jako TS0601. W pokojach mam kaloryfery i tam działają ok. Teraz chciałem zautomatyzować podłogówkę. Zobaczymy co z tego będzie. Chyba gdzieś widziałem termostaty OXT z zewnętrznymi czujnikami temperatury. Może one?