Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande: to ty nie masz na obronę swojej. Ja przecież wszystko wyjaśniłem.

Kto rozpętał wojnę z Gruzją w 2008 roku?
I pierwszą wojnę z Ukrainą w 2014?
Krasnoludki?
Kacapy chcą nowego ZSRR, a Polska jest w tych granicach.

Tylko lewacki kryptokomuch myśli że jest inaczej.
Według strategii Rosji dokładnie tak- mamy być państwem satelickim ,neutralnym, z możliwością kształtowania polityki wewnętrznej i zewnetrznej przez Kreml.


@Jellycrusher: Jakiej strategii? Gdzie ona jest wyrażona? Kiedy zostały wyrażone roszczenia?

A terytorialnie sobie wezmą Przesmyk Suwalski- żeby upokorzyć Polske i mieć w końcu połączenie lądowe z obwodem.


@Jellycrusher: Mhm, gęsto zalesiony, poprzecinany jeziorami i wzgórzami bagnisty teren. Idealny do "brania sobie" i wykorzystywania.
@PiccoloGrande: Przespałeś rosyjską politykę zagraniczną ostatnich lat. Oni się wbrew pozorom z niczym nie kryją- tu nie ma jakichś zawoalowanych sformułowań, czy niedopowiedzeń. Rosja stwierdziła, że już czas na nowy porządek światowy z nimi i Chinami w roli głównej, USA out z Europy. Wbrew pozorom to wcale nie był nierealny plan, gdyby tylko armia rosyjska faktycznie była taka jak Putin myślał, że jest. Na nasze ogromne szczęście była jaka była.

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2021-12-20/rosyjski-szantaz-wobec-zachodu
Przespałeś rosyjską politykę zagraniczną ostatnich lat.


@Jellycrusher: Wręcz przeciwnie. Śledzę uważnie. Na tyle iż dobrze wiem jakie roszczenia Rosja ma wobec Ukrainy, Gruzji czy Białorusi, a jakie wobec Polski. Pozwala mi to też podchodzić z dystansem do teorii ludzi, którzy po lutym 2022 odkryli, że straszenie dobrze wpływa na zasięgi i postanowili zrobić sobie z tego źródło dochodu.

Na nasze ogromne szczęście była jaka była.


No jaka była? Taka że kilkadziesiąt