Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli przeleję sobie pieniądze z jednego rachunku bankowego na drugi rachunek bankowy to czy te pieniądze zostaną zakwalifikowane jako nowe środki?

Pytam, bo chciałbym załapać się na promocyjne oprocentowanie lokat i rachunku oszczędnościowego dla nowych środków.
Moje nowe środki to zwyczajnie ostanie trzy pensje co miesiąc, a chciałbym zaangażować jeszcze ,,starsze" pieniądze, które uciułałem.

#banki #inwestycje #millenium #santander #pytanie #bogactwo
  • 6
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture w takich promocjach jest dzień badania salda w którym patrzą ile masz u nich kasy na wszystkich rachunkach. Wszystko co przelejesz ponad tą wartość to nowe środki. Przykład: 01.02.2024 było badanie salda i masz w banku X 10000 PLN. Jak chcesz mieć teraz oprocentowanie na nowe środki w banku X to będzie oprocentowane tylko tyle ile powyżej 10000 PLN. Jak będziesz teraz miał 100000 PLN w banku X to tylko 90000
  • Odpowiedz
Przed badaniem przelałbym pieniądze na rachunek drugiego banku, rozpoczął badanie na pierwszym rachunku, a później bym przelałbym pieniądze na rachunku gdzie odbywa się badanie. Wtedy byłaby nadwyżka i te środki chyba byłyby zakwalifikowane jako nowe środki. Mam rację?
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: tak, tak ludzie sie z bankami bawia w kotka i myszke. jedni mowia ze tylko nowe srodki, drudzy robia saldo 0 przelewajac do drugiego banku robiac wszystko nowymi srodkami
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: to nie jest obowiazek tylko tak mowi regulamin. jezeli nie widzisz w regulaminie wylaczenia - ze np jak przelewasz z konta w innym banku ale nalezacego do Ciebie, lub inne takie zabiegi - to poprostu to zalicza i jest to skuteczny sposob
  • Odpowiedz