Wpis z mikrobloga

Mirki dziewczyna chce wymienić telefon, na celownik został wzięty IP 15 albo używaną 14 PRO, chociaż zastanawiam się czy nie odsprzedać jej swojej 14pro a sobie dopłacić i kupić IP15 pro, jakie opinie na temat 15pro? Dopłata tych 600-800 zł na wymianie warte zachodu? #apple #iphone #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@getin: unikaj zwykłych jak ognia, nie zrobisz zdjęcia z bliska, zoom optyczny tylko 2x od 15-stki bo wcześniej w ogóle nie było, bateria krócej trzyma mimo gorszego wyświetlacza.

Wymiana na model wyżej zazwyczaj nie da nic spektakularnego, ale rynek zbytu z automatu masz to jakby nie było jest okazja a dziewczyna ma wtedy pewne źródło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael ale to jest to samo co w poprzednich modelach, każdy miał po 2 obiektywy. Zoom optyczny x2 czyli obiekyw ultraszeroki 13mm i główny 26mm
  • Odpowiedz
@qaqa: iPhone 13 też nie miał optycznego, musiałeś brać pro żeby móc robić zoom.

Masz oddalenie 2x do 0,5, natomiast jeśli chcesz przybliżyć to od razu masz zoom cyfrowy. Nie do końca ogarniam co tu rozkminiamy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael

W iPhone 15 jest dokładnie tak samo jak było w poprzednich (14,13,12 itd.), telefon ma 2 (bez pro) lub 3 (pro) obiektywy stałoogniskowe. Oni opisują zoom jako możliwość zmiany obiektywu na ten z inną ogniskową (0,5 , 1, 3). Każda ustawiona ogniskowa pomiędzy tymi obiektywami odbywa się za pomocą "zoomu cyfrowego" (tzw. crop).

W skrócie, iPhone 15 nie różni się niczym pod tym względem od poprzednich modeli, działają w ten
  • Odpowiedz
@qaqa: opiszę na przykładzie 13 bo miałem wcześniej. Jeśli chcesz przybliżyć coś to musisz podejść. Oznacza to brak zooma optycznego w kontekście przybliżania. Oddalanie tzn. 0,5 zoom jest całkiem przyjemną opcją i jest w zwykłych iPhone, ale jeśli chcesz zrobić większe zdjęcie obiektu, nadal w dobrej jakości, bez podchodzenia, bierz tylko pro, nawet jakiś starszy model jak 12 pro albo 12 pro max. Tylko to próbowałem napisać i nie potrzebuję
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael oczywiście że nie musisz znać szczegółów, tylko sprostowałem fałszywe informacje bo z tego co napisałeś wyszło że zwykłą 15 ma coś czego nie ma 14 i 13 a to nie prawda. Żeby kolega niepotrzebnie nie tracił kasy :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael to są jakieś zabiegi językowe na które dają się żeby nabrać tylko laicy. Tak jak pisałem to jest wycinek (zoom cyfrowy) z matrycy z dużą ilością pikseli.

Zeby był zoom optyczny przybliżający musi być :
- albo dodatkowy obiektyw przybliżający
- albo jeden obiektyw ze zmienną ogniskową, a tego w telefonach nie ma a jeśli jest to w czymś niszowym
  • Odpowiedz
@qaqa: to znowu napiszę po mojemu. Wybacz laicyzm językowy ale powszechnie w telefonach stosuje się pojęcie zooma cyfrowego i optycznego nawet jeśli jedynie w kontekście cyfrowy - kiepski, optyczny - dobry. Jeśli aparat jest na tyle dobry, że można z niego wyciąć mniejszy wycinek i będzie udawał zoom optyczny, a w rzeczywistości jest zaklętą krową w ołówek to niech sobie będzie, serio odbierdolta się. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael
Pierwszy raz słyszę że stosuje się pojęcie "zooma optycznego przy dobrym cyfrowym". Pracuje i doradzam w fotografii i między innymi przy sprzedaży smartfonów, nigdy nikt tego nie myli. Optyczny to optyczny a cyfrowy to cyfrowy. Rozumiem co masz na myśli, jednak uważam że nie można świadomie tego ujednolicać. Producentowi to na rękę, wypuszcza coś z zoomem cyfrowym wyłącznie dla oszczędności i nazywa to optycznym zawiłym słownictwem dla marketingu.
  • Odpowiedz