Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #gotujbezwykopu #gotowani

Chciałbym kupić dziczyznę. Najlepiej dzika, ćwiartkę, połówkę, a jak się nie da to nawet całego. Ma ktoś jakieś oświadczenie w tej sprawie? Gdzie szukać i jaka jest orientacyjna cena za kilogram? i czy o tej porze roku w ogóle jest szansa na taki zakup? W sumie to nie wiem gdzie próbować poszukiwań... koła łowieckie, leśniczy? W sklepie mięsnym przebitki cenowe są raczej za duże, a poza tym cholera wie czy to prawdziwa dziczyzna, czy jakieś świniodziki hodowlane. Oczywiście chodzi o normalny, legalny zakup, przebadane itp.
  • 3
@gugas: Parę lat temu patrzyłem na ceny dziczyzny w makro i ceny raczej nie powalały więc wole poszukać gdzieś "niżej" w hierarchii garmażeryjnej, Chociaż nie wiem jak obecnie kształtują się tam ceny. Orientujesz się może? Poza tym można tam brać całe tusze, ewentualnie część, czy poporcjowane mięso, bo przyznam, że mięsa nigdy w makro nie brałem.
@ZeNoN246: niestety nie podpowiem CI więcej, bo moja przygoda z dziczyzną zaczęła się niedawno. Zaopatruję się póki co tylko w Makro. Ale mam paru znajomych, którzy polują, jak będę miała okazję, to się podpytam.