Wpis z mikrobloga

całki, pochodne, granice, tego typu sytuacje. W ogóle pamiętasz coś z tego? Ja już przed 30 zapomniałem


@odpad_ludzki: Dawno nie liczyłem, więc pewnie byłoby teraz ciężko. Kiedyś miałem kilka grubych zeszytów zapisanych obliczeniami, które i tak okazały się w praktyce tak "przydatne" jak krzyżówka albo inne sudoku. Ehhh...
  • Odpowiedz
@odpad_ludzki: mnie na magisterce rozwaliło modelowanie cyfrowe - przekształcanie równań różniczkowych do postaci operatorowej, modelowanie jakichś układów na podstawie transformat itp. W końcu magisterkę sobie odpuściłem.
Ale na początku studiów to wymiatałem z analizy matematycznej i z algebry (macierze, liczby zespolone, itp.) Pamiętam jak z kolosa z geometrii analitycznej byłem jedynym typem na roku, który wyciągnął 100%. Ehh... czasy nadziei huopskich już nigdy nie wrócą
  • Odpowiedz
@odpad_ludzki: Np. Shazam korzysta z transformaty Fouriera, żeby szybko znajdować piosenki


Z polami wektorowymi i ich przekształceniami to pozwoliło mi lepiej zrozumieć prąd i magnetyzm w odniesieniu do korozji materiałów manokompozytowych i jak ich struktura wpływa na zmiany właściwości fizycznych jako całość.
Tak twój przykład z lotnictwem, czy ogółem opisania ruchu w świecie rzeczywistym jest bardzo dobry. Programiści piszący oprogramowanie stosują podobne wzory na co dzień.
  • Odpowiedz