Wpis z mikrobloga

Musiałem wyjść z chaty po to by się wyciszyć po tym czego się nasłuchałem w domu. Zacznę od tego że od jakiegoś czasu staram się o miejsce na szkolenie na wózki widłowe finansowane przez mój lokalny urząd pracy, w ramach jakiegoś tam wsparcia osób bezrobotnych, na co ja jak najbardziej się nastawiam. Oczywiście rozmawiałem na ten temat z rodzicami, jednak po jakimś czasie oni się nakręcają co jest u mnie powodem do nerwów i stresu. A na decyzje o przyjęciu czy wrecz przeciwnie i tak muszę zaczekać czy mi się to podoba czy nie. "Masz ponad 30 lat" "ludzie w twoim wieku zakładają rodziny" "trzeba coś robić w życiu" I inne tego typu monologi to u mnie niestety codzienność. Z jednej strony powinni być zadowoleni ze staram się o miejsce na szkoleniu i wogole coś próbuje zrobić że swoim życiem (ćwiczę, chodzę na basen, chodzę na wolontariat itd) lecz z drugiej strony srają się o to że nie mam stałej pracy. Serio, Im się wydaje że w tym wieku powinienem mieć żonę dzieci, stałą pracę, własny kwadrat do tego mieć własne auto żebym mógł nim jeździć. Jakbym tego chciał w życiu. Dlaczego to pokolenie zawsze musi takie być? Czego właściwie oni chcą?Dobrze wszyscy wiemy, że to o czym pisałem powyżej to już relikt a właściwie luksus na który i tak nie stać już dzisiaj przeciętnego człowieka.
#przegryw #przegrywpo30tce #polskiedomy #bekazjanuszy #bezrobocie #stulejacontent
NevermindStudios - Musiałem wyjść z chaty po to by się wyciszyć po tym czego się nasł...

źródło: 00093HLTPCODRRMS-C122-F4

Pobierz
  • 11
@symetrysta: żeby dostać zasiłek to trzeba mieć wymagany okres pracy a z mopsu zasiłek ciezko dostepny bo jak jedna osoba w domu w którym on mieszka pracuje za najnizsza krajową na 4 osoby to i tak próg dochodowy przekracza