Wpis z mikrobloga

Wołam wszystkich zainteresowanych, którzy byli ciekawi ile IPN (czyli my podatnicy) przeznaczył na grę "Lotnicy". Aktualnie gra ma 254 opinie, nie mogę jednak sprawdzić ile osób pobrało i zagrało.

Można się posiłkować tymi badaniami: https://gameworldobserver.com/2022/11/15/how-to-count-game-sales-steam-2022-review-multiplier

Otóż moi drodzy gra kosztowała 3 100 000,00 zł. Tak przewalone zostało ponad 3 miliony na grę, w którą nikt praktycznie nie gra.
Koszt płatnej reklamy 799,87 zł.

Gra została wykonana w całości przez studio Chronospace. Spółka ta otrzymała pomoc publiczną:

2022 r. - 328,4 tys. zł
2021 r. - 4 mln zł
2020 r. - 5 tys. zł

ich inna spółka w 2022 r. otrzymała 59,5 tys. zł pomocy.

Spółka, w której również zarząd jest taki sam w 2023 r. otrzymała 8,6 mln zł.

Czy to mało, czy dużo, czy potrzebne czy nie - nie mi oceniać. Ja tylko przedstawiam Wam informacje, które są dostępne.

#ipn #steam #polityka
Ka4az - Wołam wszystkich zainteresowanych, którzy byli ciekawi ile IPN (czyli my poda...

źródło: XD

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Zeugma: W sumie odpaliłem, może nawet kiedyś skończę, w końcu całość trwa podobno około 1,5h :-). Tak czy siak budżet niewspółmierny do końcowego rezultatu, no ale za Państwowe to hulaj dusza.
  • Odpowiedz
@Ka4az: dobra, ci przynajmniej zrobili grę.
A ile fundacji Pisu powstało tylko po to żeby zgarnąć kasę i się rozwiązać?

Oskarek dostał ćwierć bańki na bieg niepodległości którego ani widu ani słychu
  • Odpowiedz
  • 8
Dzięki Mireczku. Nie wiem co bardziej dziwi - 3 bańki czy promocja tej naszej historii wyceniona na 800zl.
  • Odpowiedz
  • 9
@Nushid: właśnie też mnie to #!$%@?ło XD

Brzmi jak "#!$%@? wydaliśmy już 3 miliony, ile mamy środków na reklamę? 10k? To weź daj 1000 zł na reklame, a 9k na prowadzenie kampanii" XD
  • Odpowiedz