Wpis z mikrobloga

#prawo #pytanie
Mirasy pomocy. Znalazlem dzisiaj awizo w skrzynce z 15.01. Było to awizo z sądu a w dniach na możliwy odbiór zamiast cyfry byla jakas kreska. Poszedlem na pocztę a pani powiedziala, że druga próba doreczenia byla 23.01. No niby tak ale #!$%@? awizo nie było, a ja pracuje caly czas zdalnie i w obu terminach bylem w domu. W każdym razie pismo wróciło do nadawcy (chyba do sądu) a ja nie wiem co tam było. Jako że alrualnie mieszkam w wynajętym mieszkaniu i jedyne miejsce gdzie podaje ten adres to umowa o prace. Zakładam wiec, że to jakas rozprawa z mojej poprzedniej pracy i bylem powołany na świadka w jakiejś sprawie.
Co z tym najlepiej zrobić? Nastwiam się na grzywne za niestawiennictwo ale może jest coś co moge zrobic żeby sąd spojrzał przychylnie?
Jutro idę złożyć skargę na listonosza o brak awizo
  • 2
@tomaszk158: zostaw koniecznie te awizo, bo samo to, że nie ma poprawnie wpisanej daty możliwego odbioru już jest podstawą do korzystnego dla Ciebie odwołania jeżeli byś miał ponosić jakiekolwiek konsekwencje, jak masz tam na awizo numer przesyłki, albo dane adresata to zadzwoń do sekretariatu tego sądu i powiedz jak sytuacja wygląda, postaraj się uzyskać sygnaturę sprawy albo cokolwiek ogólnie informacje jakieś. No i nic nie dygaj wariacie, nie zakładaj jakichś czarnych