Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o identyfikację tego ptaszka, przyznaję się do kompromitującej porażki. Nie mam pojęcia, co to za ptaszek i jak go znaleźć, nazwa niestety też nic nie wyjaśnia. Po raz pierwszy od dawna wrzucam wpis pod społeczność #ptaki bo być może znajdzie się pasjonat, który będzie potrafił rozgryźć, co to może być za gatunek.

#necrobook #btaszki
Loskamilos1 - Jeśli chodzi o identyfikację tego ptaszka, przyznaję się do kompromituj...

źródło: DP829159

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
przyznaję się do kompromitującej porażki.


@Loskamilos1: kompromitacją i porażką byłoby gdybyś się nie potrafił przyznać do braku tej wiedzy. Bardziej adekwatne określenie w tym przypadku to 'pokora', a to według mnie bardzo dobra cecha ludzka
z fartem
  • Odpowiedz
  • 1
@BrightBeamBuddha: jak na moje za mało kolorków na skrzydłach, ten z obrazka ma niebieskie i zielone odcienie, a podany przez Ciebie obrożnik jest raczej w tamtym miejscu całkowicie brązowy, także to raczej inny gatunek.
  • Odpowiedz
@Loskamilos1 Trade cards from the "Birds of the Tropics" series (N5), issued in 1889 in a series of 50 cards to promote Allen & Ginter Brand Cigarettes.

z tego co udało mi się znaleźć to obrazek pochodzi z kart z 1889 roku i przedstawia ptaszki z tropików, po nazwie torquata ciężko znaleźć cokolwiek, wyskakują dosyć podobne ptaki, może już akurat ten gatunek wymarł
  • Odpowiedz
  • 5
@chybaze: Tak, akurat wiem wszystko o tych kartach, bo obecnie wrzucam całą serię na wykop, ale dziękuję za chęć pomocy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No cóż, jeśli gatunek ewentualnie wciąż istnieje, to może ktoś się jeszcze zgłosi i rozwieje wątpliwości co do tego ptaszka. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Loskamilos1: Cieszę się że pomogłam :3 Lubię wyzwania w identyfikacji btaszków których nigdy nie zobaczę na żywo, bo przy okazji poznaję nowe gatunki, a mój mózg uwielbia zapamiętywać bezużyteczną wiedzę XD
  • Odpowiedz