Wpis z mikrobloga

Wytlumaczy mi ktos, czemu na twitchu nadal sa reklamowane strony, ktore maja schemat 1:1 keydropa?
W rejestrze zablokowanych stron hazardowych nie ma masy kasyn zagranicznych, bo wyrastaja one jak po deszczu. Jednak jesli bysmy zaczeli reklamowac czy grac otwarcie na takim kasynie, ktore nie jest wspisane w rejestrze to i tak z buta dowala nam za to kare.
Wczesniej te wszystkie strony do otwierania skrzynek byly w szarej strefie - Państwo nie ustosonkowalo sie do nich, wiec kazdy reklamowal i gral na nich. Jednak zawitanie keydropa w rejestrze oznacza, ze strony o takim mechanizmie sa uznawane jako strony hazardowe niezgodne z ustawa, ergo granie na nich jak i ich reklamowanie jest nielegalne. Czemu wiec ten proceder nadal wystepuje? Jakos ludzi grajacych na kasynach na twitchu/youtube skarbowka potrafi dojechac bardzo szybko.
Cos mnie ominelo?

#hazard #twitch
  • 5
@karaszer0: dlatego, ze sie rozliczaja w polsce, np: g4skins i juz urzad ma #!$%@? tyle w temacie, keydrop zostal zrzucony z rowerka bo sie rozliczal na jakims zagranicznym kraju plus byl praktycznie u kazdego strimera z widzami 50, wiec prosta dedukcja, ze oberwalo sie najwiekszemu lub nacisneli na odcisk jakiemus politykowi.
  • 0
@H-ED: Nadal, jesli strona keydrop zostala umieszczona w rejestrze to oznacza, ze mechanizm otwierania skrzynek na ktorym sie opiera zostal oficjalnie przez wladze uznany za gre hazardowa co jest niezgodne z ustawa. Ustawa nie zezwala na prowadzenie gier hazardowych innym podmiotom niz totalizator sportowy i miejsce zarejestrowania firmy, czy rezydencja podatkowa nie ma tu nic do tego.
@karaszer0 Tylko czy to rzeczywiście otwieranie skrzynek było powodem zbanowania strony? Hellcase po banie na keydrop usunął ze strony ulepszanie skinów, być może to było hazardem.
A jeśli to otwieranie skrzynek to w csie i wielu innych grach też powinno być zablokowane w Polsce. Tak jak jest to chyba w Belgii i Holandii zbanowane.
@karaszer0: wydaje mi się, ze samo otwieranie skrzynek jest legalne, natomiast inne zabiegi "ficzery" nie, tzn jakieś skrypty/ruletki/battelki/obstawienia na czerwone/ulepszanie skinow itd. za które mogłeś wygrać skiny - to prawdopodobnie nie jest leglane i dlatego spadło z rowerka.