Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas umów u nas w robocie na następny sezon lub dwa zależnie od decyzji pracownika i dyrekcji. Kadry się mnie pytają czy bym podpisał następną umowę z nimi, to ja do nich, że chce podwyżke, podwyższyła mi nie do końca o tyle ile bym chciał więc powiedziałem, że się jeszcze zastanowię. To zacząłem pytać koleżanek ile właściwie się zarabia tutaj na recepcji (hotel 4 gwiazdki + superior), a ta do mnie że zarabia x kwotę, wychodzi, że na ten moment jakieś prawie CHF 450 mniej a ona jest starsza z 3 lata. To tak w kontekście jak to niektórzy polacy lubią sobie ujmować, że nas z europy wschodniej to mają za gorszych, to jest Włoszka, a mam odczuwalnie więcej, w skali roku robi to szczególnie różnicę. Także ceńcie się na zachodzie i negocjujcie jak najwięcej jeśli jest taka możliwość, a przynajmniej próbujcie i nie dajcie sobie wmówić, że jesteście jacyś gorsi, bo nie jesteście.

#emigracja #szwajcaria #praca
  • 5
  • 0
@matt___: oczywiście że chce, jeszcze mnie #!$%@?ł dyrektor publikacją tabel ile jest pensji minimalnie a ja wykraczam w sposób bardzo znaczący, jutro mam rozmowę o pracę z konkurencją, jak przebiją to #!$%@?, zresztą znowu, dyrektorek który sam za tydzień odchodzi bo go #!$%@?, ciekawe co na to właściciel hotelu który chyba mnie polubił i ten jest dociekliwy. Mam na tyle forsy że leje na ich umowe, takie zagrywki to nie ze