Wpis z mikrobloga

#ksiazki #kiciochpyta
Jakie są wasze ulubione serie książkowe? Szukam czegoś nowego, jakiejś historii, która zapewni mi rozrywkę na dobre kilkaset stron. Do tej pory przeczytałem, lub jestem w trakcie czytania takich:
Wiedźmin
Harry Potter
Pieśń Lodu i ognia
Hyperion
Mroczna wieża
Pan Lodowego ogrodu
Archiwum burzowego światła.
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@potatowitheyes:

Fonda Lee - Saga Zielonych Kości - pierwsza książka: Miasto Jadeitu
Rick Riordan - Percy Jackson i bogowie olimpijscy - pierwsza książka: Złodziej pioruna (to trochę tak jak Harry Potter jeśli chodzi o odbiorców ale ja jako dorosła osoba dobrze się bawiłam przy tych książkach i uwielbiam całą serię)
  • Odpowiedz
@potatowitheyes

Z Władcą Pierścieni mam ten problem, że filmową adaptację oglądałem chyba z 4 razy i kiedyś nawet myślałem o przeczytaniu książek, ale zawsze rezygnowałem, bo ostatecznie znam całą historię.

Nie znasz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Świat dysku od Pratchetta warto jeszcze podkreślić, bo padło tylko raz, a to naprawdę fajna i niepowtarzalna seria
  • Odpowiedz
I jeszcze Pan lodowego ogrodu, bo nie wiem czy ktoś wspomniał. Też ciekawy i oryginalny koncept, chociaż w środku jest trochę spadek tempa, żeby na koniec znowu wciągnąć i budzić agresję, że po zakończeniu nic nie ma
  • Odpowiedz
Nie znasz ( ͡º ͜ʖ͡º)


@poprostuzyj: Mówisz, że adaptacja filmowa nie jest wierna książkom? No to może faktycznie się skuszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze Pan lodowego ogrodu, bo nie wiem czy ktoś wspomniał.


@poprostuzyj: Ja wspominałem w pierwszym poście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@potatowitheyes władca to chyba najlepsza ekranizacja jaka istnieje, ale jednak sporo jest pozmieniane względem książek, dużo rzeczy powywalane - wg mnie naprawdę warto książki przeczytać. Z drugiej strony może nie warto, bo człowiek zaczyna się bulwersować oglądając filmy po tysięczny raz (ʘʘ)

Ja wspominałem w pierwszym poście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No dobra, jestem ślepa :D
  • Odpowiedz
@potatowitheyes Koniecznie zapoznaj się z trylogią Skrytobójcy od Robin Hobb oraz trylogiami "Kupcy i ich żywostatki" i "Złotoskóry". Wszystkie trzy trylogie się zazębiają i dzieją się w porządku chronologicznym. Wykreowany świat jest bardzo bogaty, niektórzy uważają, że saga przewyższa Władcę Pierścieni. #niepopularnaopinia

Jeśli podobała Ci się saga "Pieśni i Lodu", to na pewno powyższe trylogie przypadną Ci do gustu. Dostrzeżesz pewne podobieństwa do PLiO, ale Skrytobójca powstał rok przed
  • Odpowiedz
Cykl inkwizytorski Piekary


@Pitaq: a Piekara już wymyślił jakiś dalszy ciąg głównej historii czy ciągle trzepie prequele? Szkoda bo uwielbiałem :/
  • Odpowiedz