Wpis z mikrobloga

Udało mi się trochę zmienić rejon zamieszkania na #emigracja w #kanada i stoję przed wyborem dwóch prac. Nie wiem za bardzo którą wybrać w mojej sytuacji, więc może mirko coś doradzi.

Opcja 1: PRACOWNIK PRODUKCJI BETONOWYCH

Mała fabryka betonowych krawężników, kostki brukowej, płyt betonowych, rur, zbiprnikow itp. Absolutnie nie wiem jak się tam odnajdę bo nigdy nie pracowałem na produkcji czegokolwiek. Z plusów oferują jakąś małą podwyżkę po trzech miesiącach i mają jakieś benefity. Praca od poniedziałku do piątku, osiem godzin dziennie. Dojazd autem w 10 minut.

Opcja 2: CARPENTER FARMING CZYLI SKŁADANIE SZKIELETÓW DOMU

Robota załatwiona bardziej po znajomości. Nie mam za bardzo doświadczenia w pracy na budowie a tym bardziej przy pracy z drewnem, przy stawianiu szkieletów domów. Na minus to codziennie praca na zewnątrz a z pogodą bywa różnie, przeważnie piździ. Dojazd maksymalnie 45 minut w zależności od miejsca konstrukcji. Z jednej strony mógłbym się czegoś nauczyć a z drugiej strony i tak uciekamy z tej Kanady za max. 4 lata. No i ja minus to szefu firmy nie zapewnia equipmentu i z góry powiedział że muszę sobie załatwić pas roboczy, młotek, taśmę mierniczą, ekierkę i buty robocze. Także na dzień dobry 200$ muszę zainwestować w osprzęt.

No i teraz zastanawiam się którą robotę wybrać. Obie prace są tak samo płatne, chociaż w opcji 1 oferują więcej godzin i dodatkowe szychty. A tak na prawdę nie chcę zostawać na zawsze w Kanadzie. Razem z różową chcemy tu zarobić kasę i się zawijamy za kilka lat.

#pracbaza
  • 21
@NarciarzFarciarz nie, ale za młodu miałem propozycje pracy tego typu w Polsce - zamiast 8zł na godzinę w lekkiej pracy płacili 19zł - wszyscy odradzali, poszedłem zobaczyć jak ta praca wygląda i nawet się nie przebrałem. Bardzo ciężka praca.

Chociaż może w Kanadzie to inaczej wygląda, nie mam pojęcia
@NarciarzFarciarz framing to nie taka trudna robota. Pracuje w branży budowlanej tylko że zza biurka. Jeżeli masz jakieś kontakty to poszukaj roboty w sidingach, czasami praca na wysokościach ale jest dużo lżej niż framing bo tam to będziesz musiał się nanosić tych wszystkich materiałów. Jeżeli cenisz wygodne, szybki dojazd do pracy to idź na tą fabrykę. Sezon zaraz ruszy to nawet jak Ci się nie spodoba robota w fabryce to powinieneś szybko
@NarciarzFarciarz Wczoraj widziałem twój wpis o działce, rodzicach i budowie bliźniaka. Dzisiaj już go nie ma. What's going on??? Na twoim miejscu, niech rodzice trzymają swój dom, poprosiłbym ich o ogarnięcie budowy domu jednorodzinnego albo bliźniaka jeśli jest możliwość wynajęcia połowy. W wolnym czasie zrobiłbym prawko na trucki, wciągnąłbym w to swoją partnerkę, bo jeżdżąc razem to jakieś $175-$200K brutto rocznie więc jest kasa na budowę domu. Plus można mieszkać na stałe
@Szkodnik1 Dzięki za odzew! Wpis zleciał bo zwyczajnie nie było odpowiedzi a sam ze sobą nie będę prowadzić dyskusji :D

Ogólnie marzy mi się dorobić się domu, ale no w dzisiejszych czasach bez miliona polskich złotych nie ma co się za to brać. Mam dwa cele długoterminowe: Odłożyć $100K na mieszkanie w Polsce lub $300K na dom w Polsce.

Co do pracy na truckach- szczerze nie wiem czy dałbym radę. Mam zajebistą
@NarciarzFarciarz Cieszę się że powoli wam się układa, bo początki są zawsze trudne. Ja mam mniejszy astygmatyzm i normalnie zaczynam jazdę około szóstej wieczorem, a kończę o drugiej ranem. Po ciemku widzę i czuję się jak ryba w wodzie, ale wiem że każdy jest inny i nie każdy się nadaję na zawodowego kierowcę.
Nie wiem czy Twój kolega jest u nas na grupie FB Kierowcy Ciężarówek USA i Ogłoszenia pracy. Może łatwiej
@Szkodnik1 Czytam to będąc na budowie i raczej szybko stąd ucieknę. Nie dość, że gościu wymaga ode mnie własnych narzędzi to dzisiaj przywiózł z dobre 1,5 tony kamienia. Jak się okazało taczki nie ma, jest tylko małe wiaderko także zasuwam z rozsypywaniem kamienia po placu wokół domu. Do tego gościu wymagał żebym mu dał mu SIN bo inaczej nie mogę legalnie pracować. Wszystko fajnie tylko, że podpisałem jeszcze żadnej umowy, stąd pytanie
@NarciarzFarciarz Jeśli dobrze pamiętam, to koszt narzędzi odliczasz na koniec roku od podatku, zaraz sprawdzę. Tutaj nie ma czegoś takiego jak umowa o pracę. SIN jest mu potrzebny do wypełnienia federalnej i prowincjonalnej formy TD-1. Według niej o wie ile ma odciągać Income taxu, cpp i IE od twojej wypłaty brutto. Na podstawie tych form dostajesz wypłatę, a na początku przyszłego roku formę T4 do rozliczenia podatkowego.

https://www.canada.ca/en/revenue-agency/services/tax/businesses/topics/payroll/set-up-new-employee/filing-form-td1.html#h-1

https://www.canada.ca/en/revenue-agency/services/forms-publications/td1-personal-tax-credits-returns/td1-forms-pay-received-on-january-1-later/td1on.html