Wpis z mikrobloga

#santander #kredythipoteczny #bk2
Podpisałem umowę kredytową w Santanderze i jest tam zapis o przelewie co miesiąc sumy z tytułu wynagrodzenia.
Mam konto w innym banku i przelewalbym takim tytułem tyle ile jest wymagane przez bank - czy będzie to problem?
Bo baba w banku mówiła że niby tylko od pracodawcy blablabla, a z tego co słyszałem to wystarczy wpływ określonej sumy z tytułem wynagrodzenie i essa xD
Jak to w końcu jest?
  • 6
  • Odpowiedz
Zapis ten mówi żeby mieć warunki w wydanej w decyzji i ostatecznie w umowie kredytu trzeba zapewnić określone co miesięcznie wpływy na konto by zachować warunki związane z oprocentowaniem, w przeciwnym wypadku będzie podniesiona marża banku o np 0,2 p.p.
  • Odpowiedz
@daniel-lysawski: W umowie kredytowej jest definicja wynagrodzenia i w przypadku umowy o pracę jest to przelew bezpośrednio od pracodawcy. System banku można próbować oszukać przelewem z własnego konta z odpowiednim tytułem, ale jest to związane z ryzykiem, że bank w przyszłości to zweryfikuje.
  • Odpowiedz
@anulap94: tak jak kolega wyżej napisał, przelew z innego konta tytułem wynagrodzenie będzie działać ale jest taka opcja że w przyszłości gdy będziesz chciała spłacić kredyt mogą prześwietlić ,że wpływy były robione przez Ciebie i żądać zwrotu różnicy. Dotyczy to 5 letniego okresu.
  • Odpowiedz