Wpis z mikrobloga

#kredyt cześć mireczki pytanie mam do odkupienia od rodziny mieszkanie po zmarłej babci. Jest 4 rodzeństwa do podziału, mój ojciec zrzeka się swojej części. Cena ok 320 przed podziałem. Czysto hipotetycznie jaką miałbym ratę kredytu przy kredycie na 10 i 15 lat? I druga sprawa zarabiam całkiem nieźle i myślę że w rok lub dwa byłbym w stanie spłacić to gowno jeśli bym ścisnął pory (zakładając że odsetki nie będą jakieś #!$%@?) Jest taka opcja? Ile wtedy muszę spłacać wartości kredytu? Jestem całkowicie zielony temat wyskoczył w sumie dzisiaj a nie mam za bardzo czasu za gruby resarch póki co. Decyzji też nie muszę podejmować dzisiaj. Ale na myśl że miałbym oddawać tym #!$%@? powiedzmy 175 procent więcej to odechciewa mi się zabawy z tym wszystkim. Także dziękuję za każdą pomocną informację mireczki #nieruchomosci #mieszkanie
  • 9
@ontologiczny_konformista: musisz popatrzec jakie oferty mają banki. Jeżeli chcesz spłacić w dwa lata to będziesz musiał oddać plus minus 250k + niecałe 50k. Zobacz jakie jest rrso na ofercie banku który Cię interesuje. W razie czego są w necie kalkulatory
Ale na myśl że miałbym oddawać tym #!$%@? powiedzmy 175 procent więcej to odechciewa mi się zabawy z tym wszystkim


@ontologiczny_konformista: Oprocentowanie kredytu to 7% ROCZNIE. Czyli pożyczając na dwa lata płacisz 14%, na trzy lata 21%... od kapitału "do spłacenia"