Wpis z mikrobloga

Miraski kolejne pytanie od wannabe mechanika samowystarczalnego. Wymieniłem zębatke przednia na polecenie @mpetrumnigrum i teraz brakuje mi regulacji łańcucha. Tylko, że nie wiem jak ten łańcuch jest wyciągnięty a nie chce go rozkuwac przecież żeby zmierzyć. Jak kupie kolejny 110 i oryginalnie będzie trochę za długi mogę uciąć jedno ogniwo bo i tak będę spinkę zakładał? Bo krótszy to znowu 108 ogniw oryginalny ale on na pewno będzie za krótki.
#motocykle #motomirko
  • 9
@WolvvloW: Urban legend, a to stara zębatka z nowym łańcuchem już się magicznie nie dotrze?
docierają się tylko nowe zębatki i nowe łańcuchy?

Jeśli łańcuch na zębatce nie odstaje na zebach i zęby nie są pochylone do przodu , nie ma potrzeby kupować nowej, ktoś tak wymyślił, żeby kupować komplet, mała zębatka ma 16 zębów duża 32 więc zawsze ta mała skończy się 2x szybciej, a duża teoretycznie jest na 2
@Kuork: na jakas długość musi ci pasować na 100%, jeśli masz stary to policz oczka zobacz czy ci wystarczy na poluzowanym napinaczu jeśli brakuje o 2 zęby to o 2 oczka ci wystarczy, jak o 3 żeby to 3 oczka itd
@Kuork:
Zabawki przednie są tanie a więc weź ten łańcuch który teraz masz założony i jeśli go skrócisz o tyle mniej oczek o ile jest mniejsza zębatka to będziesz miał taki sam naciąg jak przed demontażem. Jeśli naciąg był na połowie to spokojnie możesz skracać o jeszcze jedno ogniwo dodatkowe.

Zapinka jest łatwiejsza w montażu ale mi wielokrotnie się odpinała pomimo prawidłowego montażu zawsze miałem łańcuch did.
Dlatego radzę w narzędziówce
  • 0
@mpetrumnigrum dzięki, dobry pro tip. I miałeś rację dwa zęby to dobry wybór teraz spokojnie ciśnie na dwójce, nie szarpie i ma kopyto. A że trochę wyje na wojewódzkich to trudno.
@Kuork: jeszcze jedna podpowiedź. Jeśli jadę gdzieś dalej pojeździć np. Do Rumunii. To w domu zakładam oryginalną zębatkę a już na miejscu zakładam o 2 zęby mniejszą. Wymiana zębatki zajmuje 10min i jest dziecinnie prosta.