Wpis z mikrobloga

@szczepqs: samo echo robi nowa linie :D a mi sie wydaje ze zrobilo to nowa linie, tylko ze przed napisem menu i po napise menu jak tam, to tez powinno zrobic, zaraz wyprobuje :D
@szczepqs: ok potwierdzam robi nowa linie, tylko ta pierwsza byla przed menu, potem dodalem po menu i cale menu mam w jednej linijce :D awesome :D jeszcze pare takich trickow zrobie, aby profesor mial wiecej utrudnien rozczytania kodu i zobaczyl ten wysoki poziom xD
@porque:

tak myslalem, ale cos mi nie dodawalo jej :/


Ja pisałem odnośnie tego, u mnie na jednym z serwerów też nie interpretuje

\n
jako nowej linii jeśli nie dodam

-e
do

echo
;) Samo

echo
wiadomo, zrobi nową linię.

PS Jeśli nie chcesz tej nowej linii na końcu, to polecam

echo -n 'tekst'
, z opcją

-n
nie będzie nowej linii :P
@szczepqs: @uncle_dolan: beka z linuxa, konsola maca byla lepsza :D dobrze ze sprawdzilem to potem na maszynie wirtualnej :D na moim kompie, bo na linuxie trzeba sprawdzac czy jest root stara metoda nie mozna uzyc $UID czy $EUID to znaczy na moim standardowym ubu nie chodzilo to, a taki ma profesorek, a on powiedzmy za bardzo rozgarniety nie jest, tak samo jak bylo przed menu $ to wyskakiwalo po odpaleniu
@porque:

nie mozna uzyc $UID czy $EUID


U mnie działa w obu wersjach basha jakie mam :P I obstawiam, że na standardowym ubuntu też działa jak złoto :> A dolar to pewnie kwestia jakieś opcji w echo, dlatego ja używam

echo -e
.
@szczepqs: nie wiem ja tam ubuntu czysty zainstalowany 12.04 ta jaka w szkole używamy i sprawdzałem i mi nie działało :/ chyba ze to chodziło o -ne ale tak było w przykładach i nie działało xD i tez mówili potem ze bezpieczniej stara metodę użyć xD
@porque: W Ubuntu 12.04 jest bodaj bash 4.2, nie ma #!$%@?, żeby nie zadziałało :P Pewnie pomyliłeś nawiasy ("[[", "((", "(" i "[" to różne rzeczy :P) albo coś w tym guście. A stara metoda to jaka,

id -u
?
@szczepqs: tak id -u :D no nawiasy takie jak byc powinny :D nawet potem czystko z przykladow kopiowalem, a no i na macu dzialalo a na ubu nie :D wiec ? :D gdize lezy problem? skoro ma osx dzialalo? i to przekopiowalem? nawet masz wyzej link z ifem :D ktory nie dziala :D
@szczepqs: teraz mi sie pytasz ? :D wazne ze dziala w taki sposob :D widocznie cos sie gryzlo, lub moze byc zle ustawione, a ubuntu to czyste ubuntu sciagniete ze strony ubuntu 12.04 ta niby troche poprawiona w czasie edycja :D
@szczepqs: mnie tez :D ale pewnie to jakies bugi basha :D albo linuxa :D bo skoro dziala na jednym, to powinno tez na drugim ta sama skladnia :D no i sam mowisz ze u Ciebie tez dziala :D weic ten bash o prostu ssie :D