Wpis z mikrobloga

Już się nie da słuchać tego #!$%@? o tym cpk. Ludzie kompletnie nie rozumieją w czym problem - to nie chodzi o to czy cpk jako inwestycja jest zasadny czy nie, tylko czy spółka powołana przez pis cokolwiek sensownego zrobiła w tym kierunku.

Do dzisiaj nie rozpoczęto budowy, a spółka funkcjonuje już ponad 5 lat. Dotychczas jedyne realne zastosowanie cpk miało miejsce w propagandzie pisowskiej, gdzie robiono z tego projekt o charakterze narodowowyzwoleńczym, co to miał zbawić nasz kraj. Trochę taki ,,miś", takie wunderwaffe którym się #!$%@? i którym się biczuje wszystkich przeciwników pisu, którzy przecież krytykują z uwagi na swoje agenturalne konotacje i zdradzieckie tendencje.

Tak więc ciężko się dziwić, że punktem wyjścia do dalszej dyskusji o cpk jest audyt, który mam nadzieję zostanie przeprowadzony jak najszybciej. Konieczne jest ustalenie zasadności poniesionych dotychczas kosztów oraz wyjaśnienie kwestii np. pikników cpk oraz innych podejrzanych, pozamerytorycznych wydatków.

Inwestycja, a jej realizacja przez pis to są DWIE RÓŻNE RZECZY. Już nam pisowcy zbudowali ultrapatriotyczną elektrownię Ostrołęka C im. Jana Pawła II za 1,5 mld zł. Do dnia dzisiejszego nikt za tą katastrofę nie poniósł konsekwencji.
#polityka #sejm #bekazpisu #bekazkonfederacji #4konserwy #tvpis
  • 36
  • Odpowiedz
@dozerman230: teraz tak sobie myślę, pis już #!$%@?ł tyle pieniędzy, że ciekaw jestem jakby to CPK zbudowali i czy miało by to sens, czy jak lotnisko w Radomiu XD ciekawe co by te wszystkie wilki z wallstreet,które jedyne na czym zarabiają, to na reklamach na youtube, mówili jak CPK by się okazało klapą xD kto wtedy by był zły? Niemcy, że niższe podatki mają czy cła? Czy kto?
  • Odpowiedz
@dozerman230: Kiedyś nawet rozważałbym budowę CPK, ale ilość nachalnego propagandowego spamu produkowanego przez kupionych "ekspertów" i zwykłych partyjnych apologetów wychwalających to przedsięwzięcie pod niebiosa i przedstawiających je jako jakiś #!$%@? święty graal polskiej infrastruktury skutecznie zniechęciła mnie do całej tej inwestycji.
  • Odpowiedz
@dozerman230: CPK to glupi pomysl czy tego chcemy czy nie, lotnisko po srodku niczego praktycznie.
Pieniadze lepiej by byly spozytkowane na budowe oze.
To w zalozeniach mialo kosztowac 140 mld zl, luuudzie... 3 elektrownie atomowe
  • Odpowiedz
@Brzychczy: To nie emocje, tylko zdrowy rozsądek. Tak na logikę, dobra i transparentna inwestycja byłaby w stanie obronić się sama, bez pomocy opłaconych klakierów. Sam fakt, że przepychanie narracji o "wspaniałym CPK które absolutnie nie potrzebuje audytu" odbywa się na taką skalę pozwala mi domniemywać, że tam się jakiś gruby wałek odwala i ktoś nie chce, by ujrzał on światło dzienne.
  • Odpowiedz
Tak na logikę, dobra i transparentna inwestycja byłaby w stanie obronić się sama, bez pomocy opłaconych klakierów.


@HrabiaTruposz: Tak na logikę, inwestycja jest kojarzona z pisowskimi przekrętami i stała się upolityczniona. To sprawia, że chłodnej analizy w której ta inwestycja miałaby się obronić jest w narodzie niewiele, większość bazuje tak jak Ty na emocjach, zakładając że ci z którymi się nie zgadzasz są "opłaceni".

To nie zdrowy rozsądek, to emocje.
  • Odpowiedz
CPK to glupi pomysl czy tego chcemy czy nie, lotnisko po srodku niczego praktycznie.

Pieniadze lepiej by byly spozytkowane na budowe oze.

To w zalozeniach mialo kosztowac 140 mld zl, luuudzie... 3 elektrownie atomowe


@BayzedMan: zwlaszcza, ze mazowieckie z warszawa to zaden wielki hub populacyjny i nie ma co sie obrazac na rzeczywistosc. Jak juz to bardziej oplacalne by bylo budowac to na poludniu w okolicach katowic, gdzie zyje jakies 6mln
  • Odpowiedz
@dozerman230: ogólnie to z CPK nawet w kwestii merytorycznej jest burdel na kołach, a niektóre wykopki dają się złapać na pisowską propagandę bez mydła xD

Ja już na przykład się pogubiłem jaka jest planowana liczba pasażerów, bo pierwotnie zakładano ponad 250mln rocznie, gdzie byłoby to największe lotnisko na świecie. Potem było 180mln, co i tak plasowałoby nas w absolutnej czołówce. Później słyszałem coś o 100mln. Teraz coś pisowskie boty pierdziały o
  • Odpowiedz
@dozerman230 amen. Cudowny komentarz i dziwi fakt, że nie jest on standardem w dyskusji o cpk. Najlepszy jest niejaki pan Maciej Wilk, który jest wg własnego mniemania ekspertem ds realizacji i każdego kto uważa jak Ty traktuje jak jakiegoś szkodnika rp...
  • Odpowiedz
@dozerman230: Widac, ze nie do konca rozumiesz. Taki projekt trwa zwykle ok 10 lat. Budowa autostrady to zwykle 8-9 lat. Sama fizyczna budowa (wbicie lopaty) to ostatnie 3 lata i jest to czesc najlatwiejsza. I niestety, tacy ludzie jak ty beda mowic, ze to Pisowski projekt do wyjecia kasy bo od 5 lat nie ma wbitej lopaty. Udowadniasz, ze nie masz podstawowej wiedzy o takich projektach.

Co ma pokazac audyt? Zasadnosc
  • Odpowiedz
@dozerman230: Każdy kto wie cokolwie o dużych inwestycjach wie, że to trwa. Przeciętny czas zaplanowanie i zbudowanie autostrady/drogi ekspresowej to 10-12lat, a to jest coś na czym polskie urzędy i przedsiębiorstwa się już bardzo dobrze znają.
To że po 5 latach jest projekt, niezbędną dokumentacje i w wykupioną większośc gruntów jest okej.
To nie Chiny gdzie można ukazem wysiedlić, nie patrzeć na środowisko, jakiekolwiek normy i zbudować coś w 2 lata.
  • Odpowiedz
Ja już na przykład się pogubiłem jaka jest planowana liczba pasażerów, bo pierwotnie zakładano ponad 250mln rocznie


@Rubbik: Jakieś źródło o ponad 250 milionach?

"Teraz coś pisowskie boty pierdziały o 60 mln - dalej jest to 4 razy tyle co Okęcie w primetime"

o 60 milionach to się mówi w kontekście 2060, lata 2030-2040 to raczej 30-40 milionów. Okęcie to 18-19 milionów
  • Odpowiedz
większość bazuje tak jak Ty na emocjach, zakładając że ci z którymi się nie zgadzasz są "opłaceni"


@Brzychczy: Ale ja nie muszę tego zakładać, przecież np. taki Paweł Svinarski z kanału "Dla Pieniędzy" sam zaznaczył że jego materiał w którym spuszcza się nad CPK został przez ten CPK zasponsorowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie brzmi jak duża jest skala tego typu działań promocyjnych w wykonaniu "misia" i
  • Odpowiedz
@The_Rainman: Zasadnicze pytanie, ile znasz projektów które PiS zapowiedział i się udały w terminie i zapowiadanym budżecie? A ile kojarzysz które nie wypaliły. I bedziesz miał odpowiedz jak by było z CPK
  • Odpowiedz
Ale ja nie muszę tego zakładać, przecież np. taki Paweł Svinarski z kanału "Dla Pieniędzy" sam zaznaczył że jego materiał w którym spuszcza się nad CPK został przez ten CPK zasponsorowany


@matowy: Wobec niego nie musisz, ale musisz zakładać jeśli na tym przykładzie każdego eksperta lub "eksperta" uznajesz za opłaconego klakiera, niezależnie czy są za CPK i za PISem albo za CPK jednocześnie licząc, że PIS będzie od tego projektu jak
  • Odpowiedz