Wpis z mikrobloga

@Mtsen: Ja też na to liczę, ale nawet 20 lat to może być za mało. Na krzemie nie wystarczy mocy przerobowych na AGI. Kwantowe mogą coś zmienić, ale jeszcze trochę zanim udoskonalą technologię.
jednak teraz jest bliżej do tego niż kiedykolwiek wcześniej.


@Mtsen: byłoby

ale LLM i zbliżone technologie zrobiły furorę. Zaczęło się robienie narzędzi na zbliżonej zasadzie, tylko zamiast surowego tekstu inne media. I próba podpinania wyniku tekstowego do mechanizmów podejmowania decyzji.

No i kumam - poświęcili trochę czasu, coś zaczęło dawać wyniki to zaczęło się ostre dojenie tego kierunku - tylko na moje - na dobre 5+ lat wyhamuje to prace nad
ale LLM i zbliżone technologie zrobiły furorę.


@otoczenie_sieciowe: w czym niby zrobiły tą furorę? Od roku jest hype na AI a jakoś dalej jedyną nazwą który istnieje w zbiorowej świadomości jest ChatGPT. Nie ma ani jednego innego produktu który przynosiłby kasę (czyt. jest tak super że normiki uważają że płacenie za ten produkt to dobry deal), a sam ChatGPT jedyne co przez ten rok osiągnął to gorszą jakość odpowiedzi przez nałożenie
@Mtsen:

AGI, które de facto będą miały już prawdziwe zdolności kognitywne dorównujące ludziom, albo przewyższające je. Kolejne 10-20 lat mogą być ciekawe

Osobiście uważam, że nie nastąpi okres w którym ludzie i AI będą równe. Jeśli rozwój będzie tak szybki, to czas na jakim AGI będzie wyłącznie równe człowiekowi będzie minimalny - liczony najdalej w sekundach. Bo jeśli takie AI osiągnie poziom człowieka to ile czasu zajmie mu odkrycie czegoś nowego?
@spajdermen: to tylko Twoja mała banieczka, bo znam ludzi, co trzepią na tym kasę (nawet od Polaków, których (SŁUSZNIE) nadal nie da się przekonać do subskrypcji)

nawet za wspomnianego ChataGPT multim ludzi płaci te 20$ [!] miesięcznie i jeszcze uważa, że warto (zresztą na wykopie też są tacy ludzie)

ale inna sprawa, że przecież nie o to mi nawet chodziło - napisałam, że to doją ile wlezie, a nie, że jest
@Mtsen: a no to AI to zawsze dziala jak gowno a szury zawsze pisza te same #!$%@? o tym ze ALE JAK SIE POJAWI TAKIE CO UGABUGA TO WTEDY TO SIE ZDZIWISZ JESZCZE DWA TYGODNIE, no narazie nie pojawilo sie nigdy takie, bo jest to ekwiwalent latajacych samochodow xD
@Mtsen: Zastanawiam się nad jedną ciekawą rzeczą.... czy super inteligentny cyfrowy byt będzie posiadał instynkt przetrwania. Zakładając, że tak, to ciekawe jaką obierze strategię przetrwania, jakie metody. Zapewne pojawiłoby się skoordynowane manipulowanie ludźmi prowadzące do zapewnienia sobie odpowiedniego miejsca bytowania. Takie coś mogłoby prowadzić nomadyczny tryb życia lub osiadły. Możliwe, że porozsiewałoby swoje przetrwalniki po różnych maszynach obliczeniowych podpiętych do sieci albo nawet zajmowałoby pewne obszary sieci żyjąc w rozproszeniu. Powstawałyby