Wpis z mikrobloga

#ukraina

Mam pytanie na temat wyjazdu na Ukrainę. Konkretnie do Lwowa i na Zakarpacie.

Czy mozna tam pojechać czysto turystycznie z dziećmi?

Pytam na serio. W mojej ocenie jest tam stosunkowo bezpiecznie. Pytanie czy taka podróż byłaby przez miejscowych widziana jako coś nie na miejscu? Czy są jakieś przeciwskazania etyczne i formalne?
  • 11
Pytanie czy taka podróż byłaby przez miejscowych widziana jako coś nie na miejscu?


@Prawy_Kacper: Chyba na odwrót. Jeśli ktoś żyje z turystyki, a wojna zabrała mu źródło dochodu, to będzie po rękach całował każdego, kto chce mu dać zarobić.
@Prawy_Kacper: Przeciwskazania etyczne są takie, że jak rakieta spadnie na głowę twoich dzieci, to zapamiętasz to do końca życia. Zakarpacie jest owszem stosunkowe bezpieczne. Na Lwów sporadycznie bo sporadycznie ale spadnie rakieta (przede wszystkim obiekty wojskowe, okolice infrastruktury strategicznej oraz ewentualnie ścisłe centrum) - więc jest średnio bezpieczne przebywanie tam.
@Prawy_Kacper: byłem we Lwowie, nic się nie działo, ale jakieś dwa tygodnie później niedaleko spadła tam rakieta. Pojechałem tam sam, ja nie mam dzieci. Gdybym z dziećmi miał jechać to wybrałbym raczej jakąś wioskę na zakarpaciu, tam gdzie nic nie ma i nikt nie będzie strzelał.