Wpis z mikrobloga

#medycyna #neurologia

Mirki, mam prośbę. Lekarz podejrzewa nadciśnienie śródczaszkowe, ale bez obrzeku tarczy nerwu wzrokowego neurolodzy nie chcą robić punkcji ani wziąć pod uwagę diagnozy. Macie jakichś polecanych neurologów, którzy nie oleją pacjenta od ręki. Może ktoś sam miał lub zna kogoś, kto miał zdiagnozowane i poleciłby lekarza.

Z góry dzięki i pozdrawiam!
  • 8
  • 0
@theOstry: Ból głowy nie do zbicia żadnych przeciwbólowym - pomaga trochę diuramid. Problemy oczne, niewyraźne widzenie, jakby niemożność skupienia i utrzymania skupionego wzroku. Problemy z pamięcią. I takie jakby ataki, że ciśnie w głowie i zaczyna się robić sennie. Nic nie pomaga, żadne otrzeźwienie, kawa. Od razu straszna sennosc i kilka godzin najmarniej wyjęte z życia.
  • 0
@Jocqelt: Nawet jeśli to nie jest neurolog, co się akurat tym zajmuje, też polecajcie. Poszukuje po prostu dobrego neurologa. A dobrze, żeby zajmował się jeszcze tym, co opisałem. Dzięki.
  • 0
@theOstry: A jakieś inne okoliczności? Zielska nie chce palić, bo wszystko mi się pomiesza w ewentualnej diagnostyce.

Bo też zamazuje. I wiele wskazuję na nadciśnienie śródczaszkowe, ale nie jest łatwo o jasność z diagnozą.

Nie znasz jakiegoś sensownego neurologa?