Wpis z mikrobloga

Wszystko było jasne w przypadku nagród HUGO jeszcze w 2018 roku, kiedy trzeci rok z rzędu nagrodę za najlepszą powieść otrzymała czarnoskóra pisarka wątpliwej jakości utworów N.K. Jemisin. Jednak w tym roku komisja przyznająca nagrodę z jakiegoś powodu wyraźnie sfałszowała głosy, aby nie przyznać nagrody chińskiego pochodzenia pisarce R.F. Kuang.

W opublikowanej w tym tygodniu tabeli statystyk głosowania, głosy na Kuang nie rosną przez wszystkie dziewięć rund głosowania, gdy z każdą rundą z najniższą liczbą głosów pisarka zostaje eliminowana z nominacji.

Oczywiste jest, że Kuang została celowo wykluczona z ceremonii wręczenia nagród, która w tym roku odbyła się w Chinach. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego głosy zostały sfałszowane tak niechlujnie.

Jak wiemy, demokracja wyborcza w krajach zachodnich zanikła gdzieś u progu XXI wieku (Polska nieco spóźniła się z tym procesem), nawet na Eurowizji Europejczyki nie potrafią zorganizować uczciwego głosowania bez stosowania jakichś podejrzanych schematów. Oczywiście demokracja nie ogranicza się do wyborów, ale rozwój w tym złym kierunku nie zatrzymuje się i, na przykład nawet w Rosji wiele tematów może być omawianych bardziej swobodnie niż jest to już przyjęte dziś w Europie. Ale wszyscy tam będziemy w jedny sposób czy w drugi.

Przyszłoroczna nagroda HUGO zostanie przyznana opowiadaniu sci-fi gatunka dotyczącemu sztucznej inteligencji napisanemu przez samą sztuczną inteligencję. Nie będzie głosowania, sędziowie po prostu zapytają AI, kto jego zdaniem wygra w poszczególnych nominacjach.

A teraz opowiadanie, które zwycięży w przyszłym roku, znamy już jego fabułę, ponieważ nastąpiła już singularność i znamy wszystkich przyszłych zwycięzców jednocześnie i wspólnie.

Więc. Wybory w Stanach Zjednoczonych, w których dosłownie rywalizowali dwaj starzy biali mężczyźni, zostały przerwane przez zwycięstwo kobiety pochodzenia hinduskiego. Miesiąc później dwie Amerykanki zostały z powodzeniem wystrzelone na Księżyc. Wcześniejsze lądowanie na Księżycu zostało uznane za mistyfikację na skalę planetarną, popełnioną przez poprzedni imperialistyczny rząd.

Jednak odkrycie prawdy o metaforycznym locie misji Apollo na Księżyc spotkało się z oporem Brytyjczyków. Nadal udowadniali, że symboliczny lot greckiego boga był prawdziwym. Okazało się, że Elżbieta II trzymana jako zakładniczka w kriokomorze w lochach lotniska Denvera.

Więc. Brytyjczycy tworzą super zespół składający się z dokładnych kopii genetycznych całej elity USA sklonowanych i wyhodowanych na wyspach dzięki materiałowi zebranemu heroicznymi wysiłkami Epsteina.

Kto odniesie sukces: Hinduska gotowa obalić wielką amerykańską legendę i oszukać świat po raz drugi, tym czasem z neutralną płciowo ekipą, czy piętnastoletni Hillary i Bill Clintonowie?

Co dalej czytajcie w nowej powieści laureacie HUGO'24 "Chłopaki z Baraku".

#scifi #futurologia #ksiazki #kosmos
mobutu2 - Wszystko było jasne w przypadku nagród HUGO jeszcze w 2018 roku, kiedy trze...

źródło: mem1

Pobierz
  • 5
kiedy trzeci rok z rzędu nagrodę za najlepszą powieść otrzymała czarnoskóra pisarka wątpliwej jakości utworów N.K. Jemisin.


@mobutu2: Nie zgodzę się. "Pęknięta Ziemia" to naprawdę innowacyjna i świetna rzecz. Pierwszy tom czytało mi się ciężko, ale potem to już poszło szybko.