Wpis z mikrobloga

Witam święty tag po rocznej przerwie.
Czy komus z tagowiczów udało się zredukować kolekcję do np 20 zapachów? Możecie napisać ile Wam to zajęło. Powinnam się za to wziąć ale nie mam motywacji.
#perfumy
  • 10
  • Odpowiedz
@pinkquartz: tak był taki miras (Ryshardi) ostatnio co zlazł do 10 flaszek, sprzedawał bo potrzebował kasy na wykończenie mieszkania.

Sam mam 100+ i tak chciałbym zejść do poniżej 50 zapachów bez zapasu. W zależności od ilu flakonów schodzisz to może zejść i z dobry rok w zależności co masz i po jakich cenach sprzedajesz.
  • Odpowiedz
@pinkquartz ja z racji przeprowadzki i braku mebli byłem zmuszony wybrać kilka flakonów i już tak ciągnę 5 miesięcy. Z dnia na dzień z pełnej szafy zapachów przedstawiłem się na mniej niż 10 i w sumie nie jest źle. Wybrałem takie, których miałem dużo we flakonie, żeby od razu całości nie zużyć. Ale już mam szafę i od przyszłego tygodnia wracam do całej puli ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pinkquartz: tak, mi się mniej więcej udało. Mam jedną główną szafkę na perfumy i zostawiłem tam tylko swoje ulubione flakony. Zostało ich właśnie ok. 20, no może góra 40. Wszystkie pozostałe, z któych korzystałem rzadziej i nie lubię ich aż tak bardzo, przerzuciłem do innej szafki, do takiego "czyśćca" przed ewentualną sprzedażą. Problemy z tym związane są dwa: przede wszystkim trochę brakuje mi miejsca już w tym "czyśćcu" i muszę wygospodarować
  • Odpowiedz
@pinkquartz: Najgorzej zaczac, pozniej z górki. Obecnie mam 15 flakonow I uważam, że to wciąż za dużo. Chętnie zamknąłbym się w 8-10. Problem w tym, że już naprawdę nie mam z czego zejsc, a niektorych uzywam co kilka miesiecy i nie jestem w stanie sie z nimi rozstac. Pozniej uzywam i zachwycam sie przez zdziwienie, jak mozna nie uzywac tak dobrego zapachu i kolo sie zapetla. Głupio to zabrzmi ale im
GIORGIO_ARMANI - @pinkquartz: Najgorzej zaczac, pozniej z górki. Obecnie mam 15 flako...

źródło: 20240129_134850

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@pinkquartz od około roku redukuje, przy starcie miałem około 80/90 flakonow, teraz chyba 45, docelowo ma być 20/25 użytkowych plus kolekcja Amouage (aktualnie jest ich 14).
Nie zmienia to faktu, że pokusa czasami wygrywa i kupie coś nowego z czystej ciekawości. Generalnie jednak to idę w stronę okrojenia kolekcji do absolutnego minimum, lecz nie jest to łatwa droga.
  • Odpowiedz
  • 0
@adk08 druga sprawa jest taka, że flakony które zostaną u mnie na 100% są teraz kupowane na zapas jak tylko pojawi się fajna okazja, w ten sposób w sumie mam już po dwa czy trzy flakony kilku zapachów.
  • Odpowiedz