Wpis z mikrobloga

Gdzie nie zadzwonie to kazdy oczekuje doswiadczenia. Nie znalazlem jeszcze oferty z mozliwoscia nauki spawania.


@Eskulapa26: To raczej dosc logiczne ze pracodawca chce placic za efekty a nie za przyuczanie kogos :DD

Chociaz u nas jest inaczej. Jak jeszcze mielismy otwarta rekrutacje to oficjalnie zesmy powiedzieli ze chcemy mlodego bez doswiadczenia. Bo tylko takiego da sie nauczyc bo on nie ma zlych nawykow.

No ale W mojej branzy to sie da.
@Zielony34: Generalnie mam doswiadczenie przy produkcji i montazu konstrukcji stalowych (zadaszenia, wiaty, hale), ale jak na razie to nie jest zaden argument zeby ktos mnie przyjal z mozliwoscia nauki spawania w ktora chce isc :D
@Eskulapa26 No z przyuczeniem będzie problem, a i tak długo na poważna robotę cię nie puszczą, żebyś kosztów nie narobił. Zrób sobie kurs i szukaj dalej, ale nie nastawiaj się na to, że ktoś od pierwszego dnia cię wrzuci na spawarkę.
@Zielony34: To prawda :P Myslalem, ze jak mam doswiadczenie w produkcji oraz montazu to w miare sprawnie mi pojdzie przebranzowienie sie na spwacza, ale to chyba nie takie proste w moim wojewodztwie :D
@Zielony34: mam tak samo, obecnie spawam w rejsach i mam dosyc tych lotnisk, samolotow i hoteli, jak cygan eh
Jaka tendencje spadkowa widzisz? Ja cale zycie na stoczniach calego swiata. Kasa jest ogromna i robote lubie ale 90% ludzi z ktorymi pracowalem to ludzie z problemami. Albo sie znaja ale ma dwie lewe rece wiec spia pochowani na ogromnych statkach w rejsie, albo sie nie zna i udaje ze sie zna,
Jaka tendencje spadkowa widzisz?


@Jezus_Choroszcz: Przesyt rynku. Widzę, ile kolega instruktor kiedyś kursów robił rocznie. Dodatkowo napływ ludzi ze wschodu, którzy robią za podobne, lub niższe stawki i nie zależy im szczególnie na umowie, już nie wspominając, że nie interesuje ich kwota na tej umowie, ale to, co pod stołem. Dodatkowo walą po 12-16h i dla nich to norma, a jeszcze o sobotę pyta xD

Albo ukry i jakoscia wschodnia czyli
@Zielony34: mordo u mnie w firmie jest 20 ukrow i zaden nie spawa lepiej niz na 3+/6
Montują tak ze nikt tego spawac nie chce, nawet ich spawacze ;)
Akurat nie ma co sie bac ze Nas wygryza jakoscia, wala godzin od groma ale jaka jakosc z tego jest?
Na plotach moze to przechodzi ale nie na badaniach sonikiem.
Na ukrow kazdy szef narzeka ale trzyma ich bo co ma zrobic?
@Jezus_Choroszcz Dzisiaj pewnie wybierając drugi raz, poszedłbym od razu na C+E. Nagrywam inny temat, możliwe, że jeszcze w tym roku odejdę z zawodu, bo przeprowadzać się nie będę na drugi koniec Polski, a szarpać z idiotami już mi się odechciało.