Wpis z mikrobloga

#teleelevidenie
Czy jest jakieś urządzenie które można podłączyć do tv by od razu po odpaleniu telewizora odpalało aplikacje I były kanały? Chce zmienić cyfrowy polsat rodzicom na iptv a że oni starej daty to nie ogarna że trzeba się przełączyć na aplikacje ręcznie
#iptv
  • 22
@susuke15: W androidowej wersji jest autostart w ustawieniach. Pogrzebałem chwilę w internecie na ten temat i nie znalazłem nic sensownego poza rootowaniem urządzenia.
@susuke15 na lg nie ma takiejgo czegos. Musisz podlaczyc zewnetrzengo boxa z androidem i wtedy po odpaleniu go uruchomi ci tv na hdmi i uruchomi na mim apke czy to siptv czy tivimate.
@susuke15 testowalem na amazon stiku, c+ box, xiaomi stick i na tym dzialalo. Tv pamieta ostatnie zrodlo a jak podlaczysz pod hdmi to sterujesz pilotem od stika czy boxa rowniez telewizorem albo jak wolisz pilotem od tv tym boxem lub stikiem
@susuke15: potwierdzam, że na LG nie da się automatycznie uruchamiać, ale... możesz przesunąć ikonę aplikacji na sam początek i wtedy rodzice by musieli tylko kliknąć na pilocie "domek" i "OK", dwa przyciski i od razu uruchomi się ostatnio oglądany kanał w siptv.
@susuke15 ja mam amazon 4k max dalem za niego cos kolo 210zl i tu dziala plynnie. Z xiaomi to nie korzystam praktycznie wiec nie wypowiem sie za duzo ale w testach dzialal ok.