Wpis z mikrobloga

Kupiłem 15 Pro i mam parę pytań:
- Jaką aplikację ściągnąć do usuwania reklam ze stron? Widzę, że są płatne, a nie chcę się naciąć na jakieś gówno.
- Czy jest możliwość włączenia gestu cofania podobnie jak w Samsungu (z prawej krawędzi do środka)?
- Obok ikonki Gmail mam ponad 2 tyś. nieprzeczytanych wiadomości. Jak to odczytać "jednym" kliknięciem?
- Czy da się notyfikacje w Centrum powiadomień usuwać pojedynczo czy krzyżykiem zamyka się od razu wszystkie? (w Samsungu mogłem decydować, które powiadomienia usunąć, a które zostawić na później)
- Rozumiem, że SwiftKey będzie najlepszą klawiaturą? Ta domyślna nie podpowiada słów.
- Warto kupić Apple Watcha czy lepiej zainwestować w Garmina? (interesuje mnie głownie monitorowanie zdrowia, snu i odbieranie wiadomości na zegarku).

#iphone #apple #ios
  • 15
  • Odpowiedz
@kalu85 ściągnij se Edge - ma wbudowany adblocker
Gest cofania jest zależny od aplikacji - w jednych działa w innych nie.
Możesz wejść w ustawienia > gmail > powiadomienia i wyłączyć „plakietki”
Możesz usuwać pojedynczo przesuwającej z prawa na lewo
Kwestia filozofii bo tutaj masz poprawione dopiero po wpisaniu w polu wpisywania. Nie czułem potrzeby pobierania czegokolwiek innego
Jeżeli tylko monitorowanie zdrowia snu i wiadomości to Apple Watch > garmin
  • Odpowiedz
@kalu85 co do reklam to dodaj sobie profil publiczny DNS od AdGuard (masz na ich stronie) i nie będziesz miał reklam w przeglądarce (na YouTube już tak)
  • Odpowiedz
@kalu85:
1. Wipr, ale płatny.
3. Chyba najlepiej przez przeglądarkę na komputerze
6. Do tego co napisałeś to AW. Mam AW Ultra i fenix 6 pro, jak coś to pytaj
  • Odpowiedz
@kalu85 1. Wipr jak już ktoś wspomniał, z tym że jest płatny ale nie ma subskrypcji miesięcznej i imo działa tak dobrze że warte swojej ceny. Dodatkowo można blokować popupy z cookies.
Z darmowych jest też Hyperweb, on pozwala na jeszcze więcej, np można ustawić inną domyślną wyszukiwarkę w Safari, która nie jest wbudowana w system, np. startpage. Finalnie wyłączyłem te opcje bo jednak wyszukiwanie działało trochę za wolno, także w
  • Odpowiedz
@kalu85 jak bez sportu i nie przeszkadza częste ładowanie to chyba AW. No chyba że już tam nie trzeba codziennie go ładować, nie śledzę :) Mi się AW nie podobał no i zależało mi na baterii więc wziąłem Garmin Fenix 7.
  • Odpowiedz
Jaką aplikację ściągnąć do usuwania reklam ze stron? Widzę, że są płatne, a nie chcę się naciąć na jakieś gówno.

@kalu85: Łap link do tematu, gdzie polecałem dodatki. W telegraficznym skrócie mogę polecić ci AdGuard Pro, który blokuje także poza Safari, lub jeśli nie chcesz płacić, to duet AdGuard + NextDNS (tego drugiego nie instaluj, konfigurujesz przez stronę i najlepiej pobierz profil ustawień, aplikacja jest tu zbędna). Lepszego od
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda: Dzięki. Skorzystam z Adguard Pro. Widzę, że jesteś obcykany w IOS. Wiesz może czy jest możliwość ustawienia w harmonogramie wyciszanie dźwięków Iphone? "Tryby skupienia" czy "nie przeszkadzać" tego nie robią i wieczorami mam przykładowo dźwięki z YouTube. Samsung np. miał tryb "nie przeszkadzać" w którym przykładowo według harmonogramu między 22 a 8 rano mogłem całkowicie wyciszyć telefon.
  • Odpowiedz
@kalu85: jak dobrze zrozumiałem, to chodzi ci o głośność multimediów. iPhone bezpośrednio w ustawieniach tego nie umożliwia, ale mam pewien pomysł:
Wejdź do aplikacji Skróty ➤ Naciśnij u góry w rogu + ➤ ⊕ Dodaj czynność ➤ wyszukaj i wybierz Ustaw głośność ➤ naciśnij 50%, by wyświetlić suwak głośności i ustaw na 0%OK
wybierz u dołu zakładkę Automatyzacja+Pora dnia ¹ ➤
  • Odpowiedz
Rozumiem, że SwiftKey będzie najlepszą klawiaturą? Ta domyślna nie podpowiada słów.

@kalu85: SwiftKey jest gorszy – daje gorsze podpowiedzi, a ta domyślna podpowiada słowa.
Korda - > Rozumiem, że SwiftKey będzie najlepszą klawiaturą? Ta domyślna nie podpowia...

źródło: Image 8

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Korda Dzięki. Dzisiaj wszystko przetestowałem. Wczoraj wieczorem automatycznie wyciszyło dźwięki, dzisiaj po budziku zgłośniło. Nie spodziewałem się, że ten telefon może mieć takie funkcje automatyzacji.
  • Odpowiedz