Wpis z mikrobloga

Mirasy, bezpośrednie starcie tytanów. Iphone 15 pro max vs Galaxy S24U.

Krótka historia: najpierw byłem zdecydowany na samsunga, ponieważ od lat z nich korzystam, ale wszyscy znajomi łącznie z moją narzeczoną mają ajfony, więc zdecydowałem się na ajfona. Teraz to już sam nie wiem co wybrać.

Jak patrzę na tego samsunga to dochodzę do wniosku, że wyprzedza ajfona w wielu aspektach, z drugiej strony, chęć jakieś zmiany blokuje mnie przed zakupem samsunga.

CO WYBRAĆ?

#samsung #iphone #telefony #smartfon #android #ios

STARCIE TYTANÓW

  • 15 PRO MAX 53.7% (66)
  • S24U 46.3% (57)

Oddanych głosów: 123

  • 19
  • Odpowiedz
Osobiście jestem za Androidem ale jak mówisz, że całe otoczenie jedzie na jabłkach to może brać lepiej jabłko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon aktualnie korzystam z S21U i jestem zadowolony. Faktycznie, raz na jakiś czas coś się przytnie, albo wywali, ale nie jest to notoryczne. Dodam, że poprzedni ajfon mojej dziewczyny (iphone 13) też miewał chwilę słabości, więc idealny na pewno nie jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@KoneserOOOO w obecnych czasach to już jest tylko i wyłącznie kwestia wyboru religii;)

Oba urządzenia techniczne to top i nie specjalnie jakoś się różnią osiągami.
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: tato kupił Samsunga ja mam iPhone’a
Ja bym się nie zamienił
Te funkcje ai spoko ale na zasadzie sprawdzić jak działa i tyle
Bateria w iPhone lepiej trzyma

Ale oba telefony sztos i kwestia systemu w sumie. iPhone wygodniejszy w trzymaniu
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: dzisiaj dwa telefony odłączone mniej więcej tak samo, pojechałem do taty i miał o jakieś 9% mniej baterii niż ja. Sot identyczny około 2h a ja jeszcze godzinę jechałem z CarPlay i muzyką ze Spotify
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: to zależy

Mi pasuje,

Brakuje mi tylko jednej opcji z Androida, tj możliwości ustawienia telefonu tak, żeby za każdym razem pytał z której karty SIM ma dzwonić.
Obecnie połączenia i SMS mam ustawione domyślnie ze służbowej a w wybranych kontaktach typu rodzina znajomi mam zapisane że z prywatnej ma dzwonić.

W androidzie można ustawić że za każdym razem ma pytać.

W sumie #!$%@? ale jednak
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO wybierz co uważasz. Akurat w twoim specyficznym przypadku otoczenie ma znaczenie, bo mając iphona idealnie dogadasz się z iPhonami bliskich i znajomych. Przy Androidzie będziesz nieco wyobcowany przy niektórych #!$%@? kwestiach
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO sprzętowo dużo lepszy Samsung, softwarowe też przegonił Apple (AI, 7 lat wsparcia), bateria lepsza aparat no wszystko w Samsung. Apple ma sens tylko jak masz ekosystem ich, słuchawki zegarek macbooka.
  • Odpowiedz
@muak47: mam dwie karty SIM i dożo połączeń dziennie do tego zegarek. Wieczorem mam od 30 do 50% baterii. 13 która miała kondycję 91% po pracy o 15 musiałem ładować bo miała zwykle 30%.

Jak jestem w domu w weekend i nikt nie dzwoni to z proporcji wychodzi że jakieś 11 czy nawet więcej godzin sot do zrobienia jest. Jeszcze nie udało mi się zejść do 20% jednego dnia
  • Odpowiedz