Wpis z mikrobloga

Wiem, że będę zhejtowany ale muszę powiedzieć o jednej rzeczy, która mi się nie spodobała z WOŚP. Sam dorzucam do zbiórki nawet co roku kupuję zestaw kubek/skarpetki. Jednakże to co mnie uderzyło to przekazanie pieniędzy na Ukrainę. Jestem sercem, żeby pokonali once ale dostają pieniądze i sprzęt z różnych krajów- liczone w miliardach dolców to dlaczego jeszcze są z dumą przekazywane pieniądze, które zbieramy na potrzebujących u nas. Piszę to jako osoba, która sama walczyła ze zmianami nowotworowymi, chora była moja mama (2 lata walki w Bydgoskim szpitalu) i narzeczona. Mój przyjaciel ma chore dziecko i jeszcze wiele osób w pracy ma kogoś w rodzinie kto ciężko choruje. Uważam, że te pieniądze powinny być przekazywane na sprzęt i wykwalifikowanie w naszym kraju, a nie gdzieś gdzie pieniądze nawet nie są rozliczane.

#wosp #ukraina
MrArdzi - Wiem, że będę zhejtowany ale muszę powiedzieć o jednej rzeczy, która mi się...

źródło: 1706436607032

Pobierz
  • 12
@MrArdzi myślę i mam nadzieję że jak przekazali SPRZĘT, a nie pieniądze, to jednak ten sprzęt jest tam poprawnie wykorzystywany

Natomiast jeżeli Ukraińcy wykorzystają dobroć Polaków i ten sprzęt cudownie zniknie to sami kręcą na siebie bat
Wiem, że będę zhejtowany ale muszę powiedzieć o jednej rzeczy, która mi się nie spodobała z WOŚP. Sam dorzucam do zbiórki nawet co roku kupuję zestaw kubek/skarpetki.


@MrArdzi: pieniądze ze zbiórek są rozliczane zgodnie ze statutem organizacji. Jeśli fundacja przekazuje sprzęt czy pieniądze robi to ze środków spoza finałowej zbiórki.
@EnderWiggin: Mam trochę sentyment, ponieważ sam jak i moja mama ze sprzetu z czerwonym sercem korzystaliśmy. Teraz gdy wiem, że zbiórka jest sprawdzona (syn kolegi) to wpłacam bezpośrednio.
@OCIEBATON: To prawda, przekazali sprzęt. Tylko nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego sprzęt jest kupowany z pieniędzy WOŚP gdzie jedna dotacja z Ameryki to 1.2 miliarda dolarów. Sprzęt potrzebny jest u nas, brakuje karetek, wyposażenia, kwalifikacji dla lekarzy którzy chcą rozwoju. Wina też leży w NFZ i marnotrawstwa pieniędzy. Jednakże, jeżeli ludzie się jednoczą, chcą wpłacać na pomoc (skoro rząd -nie ważne jakiej partii- nie potrafi tego ogarnąć) to niech ta pomoc