Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa #bmw #qashqai #mini #countryman #jeep Co kupić? Budżet do 60k zł zależy mi na tanich ewentualnych naprawach, niezawodności, frajdy z jazdy, fajnym wyglądzie. Mini Countryman, Nissan Qashqai, Jeep Renegate, BMW GT3, fajnie jakby było 4x4 ale nie jest mus. Nissan fajne wyposażenia w dobrej cenie i można wychodzić 2016 rocznik w tej cenie. Mini mega mi się podoba, małe przebiegi ale kiepskie chyba silniki, Jeep plastikowe wnętrze, BMW najlepsza frajda ale najdroższe naprawy.
  • 14
Mini mega mi się podoba, małe przebiegi ale kiepskie chyba silniki, Jeep plastikowe wnętrze, BMW najlepsza frajda ale najdroższe naprawy.


@kongoku: Przecież ku...a Mini i Bmw to jedno, Bmw jest właścicielem Mini i ma te same bebechy nawet.
@kongoku: Jak masz 60k, to kupujesz bmw za 50k, za 5k robisz serwis i zostaje ci jeszcze 5k na ewentualne drobne naprawy. Nowe Mini jest pedalskie, zdania nie zmienię, Jeep to zupełnie inna bajka, a SUVy zostaw kobietom. W sumie nie wiem nad czym się tu zastanawiać.
@Antibambino: @kongoku: ceny z ten strony są wyjęte z dupy i w żadnym przypadku nie sugerowałbym się nimi, niby "zestaw" do N52B30 258KM 753zł, a w tych cenach są najpodlejsze chińskie części bez napędu pompy oleju, elektrozaworów i wariatorów VANOS, a w 99% przypadków to trzeba wariatory zmieniać, bo aluminiowe śruby w nich się rozpadają i elektrozawory. Na uczciwych częściach koszt wymiany to bliżej 4-5k zł. Następnie N47 - 653zł
@kongoku: Silnik jest w poprzek, ale w N47 jak jest wzdłużnie (jak w BMW) to nie wyciąga się pieca, po zdjęciu skrzyni biegów da się to ogarnąć na aucie, tylko wymianę rozrządu potraktowałbym jako konieczną profilaktykę zaraz po zakupie, a nie ewentualną naprawę po awarii. Najstarsza generacja Countrymana miała silnik 1.6HDI, który uznawany jest za jeden z najlepszych diesli jaki jeździł po tej ziemi. Koszty utrzymania bardzo będą zależały od stanu