Wpis z mikrobloga

Obejrzałem se pierwszy odcinek i podoba się dla mnie. Dużo cgi, lecz inaczej się tego nie da zrobić. Dużo scen w powietrzu i mam nadzieję że będzie tak do końca. Wątki romansowe to mam w dupie, ich raczej będzie mało. Tylko jedna aktorka, gra w 3 odcinkach. Jak ktoś lubi samolociki, drugą wojne światowa to serial dla jego. Mi sie przyjemnie oglądało, ten pierwszy epizod.
#mastersoftheair #seriale
wfyokyga - Obejrzałem se pierwszy odcinek i podoba się dla mnie. Dużo cgi, lecz inacz...

źródło: temp_file6591017807529366952

Pobierz
  • 10
@wfyokyga: jak wypuścili wcześniej intro na YT to się mega bałem o to CGI i kolory ale jest dobrze. Mogłoby być więcej "brudnego" koloru ale nie mozna miec wszystkiego.

Trzeba poczekac na wszystkie odcinki by się zżyć z bohaterami i odpowiednio przeżyć historie, ale aktorów mysle dobrych dobrali
@wfyokyga: Po pierwszym odcinku mam mieszane odczucia - muzyka jest tragiczna, przeszkadza w oglądaniu. Musi dosadnie i dramatycznie wskazywać niebezpieczeństwo jakby widz sam się nie domyślił, a potem rzewna i pompatyczna. Podczas walk w ogóle powinni z niej zrezygnować.
Zastanawiam się też dlaczego zrzucili bomby do kanału - ciekawe czemu nie mogli ich zrzucić nad ustalonym celem mimo braku widoczności.
@deeprest:

Zastanawiam się też dlaczego zrzucili bomby do kanału - ciekawe czemu nie mogli ich zrzucić nad ustalonym celem mimo braku widoczności.


Też się nad tym zastanawiałem ()
Znalazłem taki artykuł:
https://www.airandspaceforces.com/article/1008daylight/

Z tego wynika że "bo nie bombardowali ludności cywilnej". Misje dzienne polegały na precyzyjnym bombardowaniu celów wojskowych, a nie cywilnych. Bomby wrzucali do kanału nie tylko dlatego że mogły wybuchnąć podczas lądowania, ale
@mala_kropka: Ciekawy tekst. Tak w sumie myślałem, że chodzi o cywili co jest śmieszne w kwestii nalotów dywanowych w Dreźnie. Zresztą sami Anglicy tam w nocy bombardowali, więc tez nie wiedzieli celów.