Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś doświadczenie z #olx? #pytanie #ksiazki #sprzedaz #sprzedazolx
Chciałabym wystawić kilka książek, które zalegają mi na regale i potrzebowała bym odpowiedzi na kilka pytań - chyba, że jest coś jeszcze o czym warto wiedzieć.

1. Czy za wystawienie ogłoszenia się płaci ? Jeśli tak to czy są jakieś darmowe ogłoszenia, typu 2 na miesiąc czy coś?
2. Czy za sprzedaż się płaci? Na zasadzie - sprzedaje coś za 10 zł i z tej dyszki zabierają 2 zł.
3. Gdzie lądują środki po sprzedaży? Jeśli środki lądują na koncie olx to czy da sie je jakoś przelać na własne konto i czy od tego jest liczona prowizja?
  • 21
@Pandzia_art Sprzedaż jest darmowa. Kupujący opłaca wysyłkę i jakieś tam ubezpieczenie
Wystawienie ogłoszenia również jest darmowe, tylko za jego promowanie się płaci.
Środki lądują na koncie olx, musisz podać swój nr konta i później możesz je przelać na swoje prywatne
@Azzl a nie ma jakiejś opłaty po przekroczeniu X ogłoszeń? Pamiętam że tak sprzedawałem jakieś graty, to po którymś ogłoszeniu była jakaś drobna opłata typu 2 zł i to nie było ogłoszenie wyróżnione czy tam promowane, tylko takie zwykłe. Pamiętam że mnie to od OLXa odrzuciło ostatecznie
@Pandzia_art Mi jedna rzecz tam przeszkadza, gdy sprzedaż przedmiot, to oferta nadal jest widoczna na olx.
Trzeba ją usunąć samemu, nawet jeśli ktoś w tym czasie go kupi, to musisz zaakceptować, więc niby nie ma problemu, ale mnie to denerwowało.
Skoro wystawiam jeden, to po sprzedaży powinien od razu zniknąć
@Pandzia_art: Jak chcesz sprzedać ksiaźki, to pamiętaj też o wystawieniu na Vinted (działa analogicznie jak OLX). Mojej żonie tam o wiele szybciej schodzą książki, bo ogólnie siedzi tam więcej babeczek. Serwis przyjemniejszy w zarządzaniu sprzedażą (zwłaszcza drobnicy) nie ma tam ww. błędu. Do tego klient będzie mógł łączyć sam wysyłkę wielu twoich ofert w jedną, z automatu. To ważne przy książkach bo mało kto kupuje po sztuce, a tam będziesz mogła
@Pandzia_art: Prowizje i wysyłki są podobne do OLX, może ciut droższe ale mówimy tutaj w przypadku książek może o złotówkę. Z pamięci nie powiem. Tutaj masz tak samo, wystawiasz za darmo a kupujący opłaca prowizję i wysyłkę. Będzie widoczna w ogłoszeniu. Z zalet serwisu mogę jeszcze wymienić sensowny system ocen i komentarzy użytkowników wplywajacy istotnie na zaufanie, szybsze wystawianie - oferta widoczna od razu po dodaniu, a nie jak na OLX
@Pandzia_art: Tak, Ty w ofercie ustalasz cenę jaką chcesz otrzymać i dosłownie tyle samo dostaniesz. Po stronie kupującego leży opłacenie prowizji i wysyłki, tak jak na OLX, a przeciwnie do Allegro Lokalnie gdzie prowizję opłaca sprzedawca.

Jeśli chodzi o portfel to na OLX go nie ma. Po finalizacji sprzedaży system automatycznie przelewa Ci kase na wskazane konto bankowe. Portfel jest na Vinted i uzbierane srodki możesz wypłacić na wskazane konto bankowe