Wpis z mikrobloga

Polski YouTube to jest mega syf. Kto to ogląda? Przecież te wysrywy nie mają żadnej wartości. Nawet te niby zabawne nie są wcale śmieszne i znacznie bliżej im do żenady. A już o kabaretach i standuperach nie ma co się rozwodzić.

Mam w subskrypcjach kilka polskich kanałów, prawdziwe perełki i cieszę się, że znam więcej języków niż ojczysty. Nawet ten durny, brzydki i zepsuty angielski się przydaje, bo znacząco powiększa pulę kanałów, z której mogę wybierać.

Największy problem to jednak algorytmy Youtube. Przecież nic nie da się normalnego na YT znaleźć. Człowiek ma wrażenie, że to jakiś mały serwis z filmikami, bo wyskakują ciągle filmiki z tych samych kanałów. Wcale nie wygląda to jak serwis do którego wrzucają ludzie co chwilę tysiące filmików. Gdzie one #!$%@? są?

No i jeszcze te ćwoki co piszą tytuły po angielsku, a po kliknięciu się słyszy łata matara hagaa nito si faha buba uga buga ta. Wśród Polaków też pełno takich dzbanów.

Kurde, dejcie jakieś porządne kanały na YT. Takie z filmikami, które wnoszą coś do życia. Żeby się rozerwać nie potrzebuję żadnych jełopów do tego. Nie po to poucinałem #!$%@? kontakty, żeby #!$%@? ich zastępstwa na YT szukać.

Macie coś? Można na priv, jak się wstydzicie, bądź nie macie ochoty na durne komentarze.
  • 72
@psiversum: problem jest złożony. Chcesz tworzyć wartościowy content? Musisz się przebić. Żeby się przebić - musi być ładny obrazek, przyciągająca miniaturka (sic!) i krótka forma. Dajmy na to nagrywam sobie degustację drogiej whiskey. Chcę opowiedzieć o każdym walorze i historii. To nie przejdzie, bo nie da się utrzymać uwagi odbiorcy przez 40-60 minut. No więc trzeba ciąć. Wtedy pojawiają się zdania, że ocena to ściema, bo nie da się tak szybko
@j3sion: automatycznie nie. Trzeba to sobie wyklikać. Jednak jest to powszechne zjawisko szczególnie w azjatyckiej i sowieckiej części świata.

@psiversum: taka rada - aby sobie w miarę algorytm zbudować pod siebie to korzystaj z funkcji "nie polecaj tego typu materiałów". "nie polecaj tego kanału" nie działa tak jakbyśmy chcieli i pojawiać się będą dokładnie takie same treści z innego kanału.

Jak widzę co ludziom poleca algorytm w USA (bo tutaj
@psiversum: ja od kiedy zainstalowalem plugin do przegladarki ktory blokuje niektore rzeczy w youtube(głowna, filmiki polecane przy ogladania, czat i inne rzeczy) to zyje w blogoslawionym stanie gdzie jedyne co ogladam i widze to moje suby. Jak czasem wlacze youtube gdzie indzie to az mnie boli glowa od tego jak tam jest nasrane.
Polecam https://chromewebstore.google.com/detail/unhook-remove-youtube-rec/khncfooichmfjbepaaaebmommgaepoid
@kamillus: ja nigdy nic nie zmieniałem i nagle miałem polskie tytuły we wszystkich subskrypcjach.

Musiałem mieszać w ustawieniach konta, w zakładce ustawienia znanych języków żeby nie tłumaczyło. Błąd z napisami które się same włączają do tej pory istnieje i yt nic z tym nie robi.
@psiversum: Nie wiem co ty oglądasz że algorytm yt podsuwa Ci gówno. Jest mnóstwo zajebistych, polskich kanałów yt. Podróżnicze, podcastowe, historyczne, hobbystyczne, muzyczne no mnóstwo. Beznadziejnie generalizujesz i oczywiście jojczysz na polski kontent xD Rozumiem że angielski jest z miejsca lepszy, bo jest angielski? Śmierdzi fajnopolactwem :)
@NaAdanosa: jak się ogląda dużo zagranicznego i trafi się na polskie gówno chociażby z wykopu tot algorytm usilnie wciska ten najbardziej gówniany content w rodzimym języku. Do tego dochodzi to, że content jest sugerowany na podstawie tego co się autoodtwarza poprzez najechanie myszką na głównej YT czy też scrollowania w telefonie. Odtwarza się coś bez dźwięku, bo na przykład mam 3 monitory i sobie zostawiłem kursor w obrębie okienka idąc do
@kamillus: Autoodtwarzanie można wyłączyć w ustawieniach o ile się nie mylę, ja mam to ustawione. Jestem też świadomy że jak obejrzę 3 filmy tematyki x to mi yt będzie polecał na głównej te treści. Ale jeśli coś mnie nie interesuje, a wyskakuje w polecanych to klika się obok filmu trzy kropki i jedną z tych dwóch opcji - 'nie interesuje mnie' sprawi że yt nie będzie polecał tej tematyki. 'Nie polecaj
NaAdanosa - @kamillus: Autoodtwarzanie można wyłączyć w ustawieniach o ile się nie my...

źródło: ezzy

Pobierz
@NaAdanosa: wiem o tym, pisałem o tym wyżej. Chodzi mi o sam mechanizm. Wystarczy jeden play z poziomu embeda na wykopie i już film wpada do historii, za czym idzie podłączenie tematyki do algorytmu. Z punktu widzenia twórcy też nie jest różowo. Jak się nie robi krzykliwego contentu z clichbaitowymi wstawkami to też ciężko się przebić, bo niszowe tematy są przez YT zatapiane.