Wpis z mikrobloga

Mirki na ile szacjjrcie remont łazienki 4.5m+1.7m toaleta. Standard średni (mieszkanie pod wynajem). Łazienka w bloku 12-letnim więc trzeba skuc płytki itd. #remont #remontujzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrCieplak
@inga @Smarek37

Dużo ludzi tutaj zapomina o faktach które mają wpływ na cenne. Które piętro, czy do przerobienia jest hydraulika i elektryka. Jaki format płytek czy jest winda itp.

Normalna wycena od wykonawcy za samą robociznę będzie na poziomie 12/15k plus drugie tyle za materiał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37 Da się bez problemu rezygnując z płytek - kładąc je tylko na podłodze i tam, gdzie będzie prysznic. W wc brak płytek. Proponuję pozostałe ściany pomalować farba v33 hydrobariera. Plytki outlet za 40 zl/m2 :) Market: wc, szyba zamiast kabiny. Ikea: baterie, szafka z unywalka. Allegro: oswietlenie, lustro. Kratka na podłodze zamiast brodzika.
Policzyłam 2000 zł za hydraulikę i elektrykę w łazience - na tym polu może być albo taniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h Jeśli wykafelkujesz sobie łazienkę niczym jakis bunkier od podłogi do sufitu i zaszalejesz z cudami na suficie to faktycznie, tyle będzie kosztowało ;)
  • Odpowiedz
@inga: może odpuść sobie to liczenie :) my tu mówimy o realnych kwotach a nie z programów "mój nowy dom" samo zerwanie starych płytek i wyniesienie gruzu to kosz ok 1,5k za robocizne a to dopiero poczatek :)
  • Odpowiedz
@inga: no dobra, to jest przycięcie na wyposarzeniu/materiale do minimum, ale za robotę też trzeba zapłacić. Choć szczerze mówiąc nie wiem co to za oszczędność na kilku metrach płytek i 3 workach kleju, skoro i tak trzeba zlicować kartongipsem ściany z płytkami
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nethiu często ludzie lubią się wypowiadać bez żadnej wiedzy praktycznej. Dla mnie remonty i wyceny to chleb powszedni więc wiem o czym piszę. Można dużo zaoszczędzić ale trzeba pamiętać że nie robimy remontu łazienki co trzy lata tylko raz na 10/15 a nawet 20 lat
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h

Po co montować baterie za 500 zł w mieszkaniu na wynajem?

Tak się składa, że mam duże doświadczenie w remontach i nauczyło mnie, aby w łazienkach kłaść jak najprostsze plytki i na jak najmniejszej powierzchni. Im mniej kombinowania, tym lazienka tansza i lepiej znosi upływ czasu.

No ale przecież nikt nikomu nie broni wyrzucania 30 tys na łazienkę ;)
  • Odpowiedz
@marek22: bo jak zostawisz istniejąca hydraulike a bedzie awaria to do kogo bedzie miał pretensje właściciel? "pewnie jak pan robił to uszkodził" człowieku 15 lat w tym siedze i jednej zasdy się trzymam. Jak robić to porządnie albo wcale. Na wynajem tym bardziej powinno być zrobione tak aby co 5 min. nie było tel do właściciela tu farba odchodzi, a tu bateria za 100 zł cieknie, albo że szafka pod
  • Odpowiedz
@Nethiu: mój szef chyba ma zgoła inne zdanie choć firmę prowadzi o wiele dłużej. Czasem pod wynajem tak robimy cyk cyk po taniości i fajrant xD jakoś nie ma z tego powodu problemów a gwarancję dajemy 5 lat i większość robimy z polecenia. Nie każdą instalację wymieniamy jeśli nie ma takiej potrzeby. Nie przesadzaj że 12 letnią trzeba wymieniać. "pewnie jak pan robił to uszkodził" klient jest świadomy starej instalacji
  • Odpowiedz