Wpis z mikrobloga

mirki z prądem w #tauron dla #dom
Mam firmę, która ma biuro w moim domu, ale są też pozostałe budynki używane w firmie. Prąd mam rozdzielony - na domowy przychodzi osobna FV, na firmę osobna biorąca pod uwagę fotowoltaikę. Mirki, bo coś mi się wydaje, że albo tauron mnie mocno rucha albo coś źle zrobiłem, bo rachunek firmowy za 2 msc to ok 200-250 zł, a domowy pic rel.
Zużycie mam poniżej 2000kwh, które mają ochronę cenowa dla gospodarstw domowych. Może ktoś siedzi w temacie i coś doradzi? jakaś zmiana taryfy albo cokolwiek? Wklejam screen rachunku za prąd domowy.
#prad #tauron #dom #rachunki #rachunkizaprad #pytanie #gownowpis
ffrankowski - mirki z prądem w #tauron dla #dom 
Mam firmę, która ma biuro w moim dom...

źródło: temp_file7143341173137580906

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@ffrankowski: zużycie nic nie powie bo masz przełom roku. Duża szansa jest że do 31.12 płaciłeś po cenie maksymalnej i dlatego taki duży rachunek. A te 3000kWh to na rok było a nie ma rachunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel i to jest normalne takie stawki za prąd domowy? zapytałem znajomych, co mają dom o zbliżonym metrażu, podobna ilość osób i u nich rachunek za prąd to ok 200 zł za miesiąc. Niechby było nawet 400 czy 500 u mnie, ale 1k? Nie grzeję prądem, mam kuchenkę gazowa i na prąd (ja gotuję na gazie) jakiś tv czy pralka (nie ma małych dzieci, więc pralka nie chodzi 24/dobę).
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel pytałem czy to normalne stawki za prąd domowy i czy takie zużycie to dużo dla 4 osób dorosłych. Bez dogrzewania prądem, jedna kuchenka na prąd, jedna gazowa, dwie pralki i suszarka. Pralki chodzą może 3x w tygodniu, suszarka podobnie.
  • Odpowiedz
@ffrankowski: tak to normalne stawki i nie pocieszę cię ale obowiązują tylko do połowy roku potem już będzie tylko drożej. No cóż skoro tyle licznik wskazuje to jest duża szansa, że albo tyle zużywasz albo masz coś mocno nie tak w instalacji. Na moje oko to wg twojej informacji tak z 2x za dużo zużywasz. Pora przegląd sprzętu zrobić i komputery dzieciom wyłączyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ffrankowski 69 gr netto to cena za 1 kwh po przekroczeniu limitu. Jak kolega wyżej wspomniał masz prawie 700kwh po cenie maksymalnej to co się dziwisz tego rachunku.
Do tego jeszcze opłata dystrybucyjna podwyższona w 2023 roku.
  • Odpowiedz