Wpis z mikrobloga

@Uuroboros: Czasami tęsknię za tymi wszystkimi odgłosami które towarzyszyły mi przy włączaniu komputera. Mało kto używa teraz PC speakera, ja kiedyś znalazłem i do dziś towarzyszy mi, przetrwał wiele procesorów i płyt głównych, a przydał się też mnóstwo razy przy diagnozowaniu usterek.
@Uuroboros mój kumkuter zanim go zlikwidowalem w ostatnim etapie swojego zywota to miał takie odpały że rozpędzał wiatrak procesora do jakis zawrotnych obrotów, odgłos niczym startujacy samolot na caly pokój, musiałem programem go uspokajać bo by odleciał aż w końcu powiedziałem dość i sobie leżakuje gdzieś na strychu
@ZnienawidziszMnie: rozwiązania takich problemów czasem są dziwnie banalne, w moim lapku już 10letni z czego ja go kupiłem 7 lat temu jako używkę, który mam gdzieś u babci był problem jak grałem w bf3 że co 5 sekund gry były 1-2 sekundy przycinki, i ch0j wie o co chodziło eksplorator pokazywał nagle skokowe użycie wszystkiego. Wszedłem w opcje windowsa i ustawiłem maksymalną wydajność procesora ze 100 na 99% i już więcej
@Uuroboros: Procek przegrzewał się bo wchodził w tryb turbo. Wtedy częstotliwości skakały np. 2.4-3.0ghz. Jak dałeś max 99% to wyłączyłeś turbo i procek chodził stabilnie na 2.4