Wpis z mikrobloga

  • 2
@N0vember: w dużym skrócie to pan Maffetone jest lekarzem i wymyślił sobie wzór który określa z jakim tempem powinno się biegać bazę i wygląda to tak, że od liczby 180 odejmujesz wiek, nastepnie:
-jesli chorujesz to od tej liczby odejmujesz jeszcze 10
-jesli dopiero zaczynasz trening albo wracasz po kontuzji to odejmujesz 5
-jesli jesteś w treningu do 2 lat to zostawiasz bez zmian
-jesli trenujesz ponad 2 lata to dodajesz
@profaza: Wg te wszystkie wzory wyliczeń z max hr / tempa biegania są zbyt generyczne i o kant dupy potłuc. Może w statystyce na dużej próbie są ok, ale każdy indywidualnie jest inny. Max hr i strefy powinny być okreslone pdoczas badania wydolnościowego lub chociaż, a nawet jeśli nie profesjonalne badanie to każdy test na "max hr lub próg mleczanowy" określi strefy lepiej niż generyczny wzór.
  • 1
@neufrin: też tak pomyślałem i generalnie masz rację ale on to tłumaczy kilkudziesięcioletnią praktyka i jak sobie to policzysz to z dużym prawdopodobieństwem wyjdzie ci coś podobnego do tego co uzyskałeś w teście ;) tak jak pisałem mi ten trening pasuje bo to wolne biegi trzymając się tetna. Jedyny dyskomfort to to że trzeba biegać z pasem
@profaza: Koniec końców zrozumiesz (jeśli jeszcze tego nie pojąłeś), że wolne bieganie daje bardzo dużo, ale dopowiadanie do tego całej filozofii i robienie z tego religii to trochę przesada. Ale skoro już masz, to miłej lektury ;). Rozumiem, ze pewnie masz 35/36 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
@maciup88: nie robię z tego filozofii ;) trafiłem na YT na jakieś filmy które wspominały o tej metodzie i na zimę pomyślałem że to będzie spoko pomysł żeby sobie to protestować jak i tak nie da się biegać szybko na zewnątrz ;) 32 lata ;)