Wpis z mikrobloga

Nie znam się w ogóle a mam trochę płyt.
Wybrałem sobie gramofon i kolumny.
Gramofon: SONY PS-LX310BT
Kolumny: SHARP CP-SS30
Tak gramofon musi mieć bluetooth, mam głośnik rozstawione w innych pokojach. Wiem że mogę bawić się w jakieś nadajniki ale wolę mieć wszystko w jednym. Kolumny również niska półka cenowa ale i tak bardziej będą wykorzystywane głośniki bt lub słuchawki więc aż tak bardzo mi nie zależało - ewentualnie możecie coś doradzić do 1k. Pytanie zasadnicze, gramofon ma przedwzmacniacz i pociągnięty przewód RCA, czyli złącze które jest w tych kolumnach. Czy wystarczy jak podłącze gramofon do tych kolumn i wszystko będzie śmigać czy potrzebuje dodatkowo też wzmacniacza? Dzięki
#audioboners #audiovoodoo #gramofon
testokrol - Nie znam się w ogóle a mam trochę płyt.
Wybrałem sobie gramofon i kolumny...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
@testokrol: znajomy ma ten gramofon i jest zadowolony. Łączy go po bluetooth z głośnikiem Marshalla i działa to bez problemu. Minus tego gramofonu jest taki, że nie da się go upgrade'ować, tzn jest fabrycznie skonfigurowany i to jest koniec - nie wymienisz wkładki na lepszą, nie skalibrujesz ramienia. Z tego co czytałem to silnik w gramofonach Sony się potrafi po latach mocno rozjeżdżać z oryginalnymi obrotami, ale to czytałem głównie o