Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
powiem tak, kazdy jest dobry do czasu aż mu to sie opłaca - pamietacie poczatki pandemii jak gastro wręcz błagało zeby pomagac i kupowac z dowozem? to sie pomagalo i kupowalo. dzis ci sami ludzie z tych samych lokalow rzną głupa i dowalają ceny oderwane od rzeczywistosci kosząc $ na czym sie tylko da, zwykła podła pizza u mnie w lokalu ktora w 2020 kosztowala 20zl dzis 50zl, do tego opłata za krton do pizzy 8zl, do tego sosy 10zł od sztuki a jak bierzesz to trzeba dwa, wiec najtansza pizza wychodzi za 78zł. do tego rozmiaar pizzy spadl z 48cm do 42cm a ilosc skladnikow na oko mniej o 1/3, i czuc ze gorszej jakości. ładnie ich pogrzało. co dziwne - nadal tam ludzie kupują, co prawda dużo mniej niż wczesniej ale moze jest w tym metoda? szpedac mniej ale za wieksza kase i sumarycznie wyjdzie podobnie jak wczesniej a mniej sie narobią. #zakupy #inflacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim: żadna nowość, pamiętacie jak na zachodzie UE mieli jakiegos wirusa w kurnikach i ceny jajek poszybowały w górę? Oczywiście wszyscy polscy producenci podążyli za zyskiem i pchali swoje jaja na zachód co poskutkowało ogromnymi podwyżkami jajek w Polsce. Dla mnie to żadna nowość by nie była gdyby nie fakt że stało sie to w środku jakiejś kampanii o patriotyzmie konsumenckim xD. Ty frajerze rezygnuj z zagranicznego nawet jak jest lepsze
@mirko_anonim: dokładnie. Teraz najpodlejsza pizza, której koszt zrobienia to max 5zł ceni się 50zł. Ja już w ogóle przestałem przez to jadać pizze, bo inne dania bardziej się opłacają. Niektóre lokale na pyszne pl chcą 20zł za dostawę, czaicie to?
Anonim (nie OP): @2xpapanalepiku nie chce mi sie wierzyc ze koszty wytworzenia pizzy wzrosly z 20zl na 78zl (wliczajac w to prad składniki i pensje które wiem ze wzrosly tyle co minimalna), tym bardziej ze skladnikow jest mniej, ciasto mniejsze i jakosciowo też mocno spadlo. takze wg mnie proporcjonalnie na jednej pizzy zarabiaja duzo wiecej niz wczesniej odliczajac wszystkie koszta.dowóz to osbna sprawa bo o ile wczesniej byl darmowy (mam 1km
@mirko_anonim: to po prostu wyraźcie swój sprzeciw portfelem. Nie trzeba co tydzień wychodzić do knajpy. Ja odpuściłem lody "RZEMIEŚLNICZE" które w 2020 kosztowały 5zł a w 2023 7,50 za kulkę. Teraz będzie pewnie z 8zł/kulka wiec jak chcesz wyjść z rodziną na lody to nagle znika 50pln
może nie wiesz ale ptasia grypa u nas również występowała


Ach te fikcyjne ptasie/świńskie/krowie grypy, których nigdy nie znaleziono, produkowane tylko w nagłówkach antypolskich sprzedajnych szczujni zwanych gazetami, wytwarzane tylko po to, aby zagraniczne korpo mogły do nas wjechać i sprzedawać swój szrot. Podczas gdy Polska wybija całe stada zwierząt tylko na podstawie podejrzenia. Dzięki czemu w przeciągu 20 lat staliśmy się z państwa całkowicie niezależnego w produkcję żywnościową, rynkiem zbytu dla