Wpis z mikrobloga

@Davvs: @ChristianHorner Przegrał bo był zadufanym w sobie wieśniakiem który nawet nie przyszedł na debatę prezydencką w TVP tak był pewny swojej wygranej XD Dodajmy komentarze Michnika że jak Komorowski nie potrąci zakonnicy na pasach to nie ma możliwości przegrać, brak kampanii wyborczej opartej o cokolwiek, wewnętrzne konflikty w PO i trzęsienie ziemi w posadach partii bo wyjeździe Tuska do Komisji UE. Czy Komorowski byłby lepszy niż Duda? Oczywiście. Może wystarczyło
@Szalom:

Zesralem się bo mówienie że Komorowski przegrał przez szoguna to takie same brednie że PiS wygrał przez sprzedanie się Polaków za 500 plus (gdzie mało kto wierzył w to)

Bredniami to jest #!$%@? o tym że pis wygrał bo "oddał godność biednym" xD oczywiście że pis wygrał pierwszą kadencję bo dał pieniądze do łapy a wszystkie następne wybory przez zawłaszczenie instytucji i wykorzystywanie ich do prowadzenia swojej kampanii wyborczej
@CamusVevo: A ja tak mówię? To co walisz w chochoła.

Gówno a nie pieniądze do łapy. Nikt w to nie wierzył wtedy. Utrwaliło to beton może w następnych kadencjach spoko, ale PiS wygral w 2016 głównie dlatego że PO było szargane wewnętrznymi konfliktami, bez wizji, bez programu, zmęczone 8 letnimi rządami, bez lidera. I może ci się to podobać lub nie ale tak, PO było partią klasy średniej w latach 2008-2016.
@CamusVevo: W 2016? W 2015 prezydenckich? Nadal mamy z 30% społeczeństwa betonu pisowskiego, ale w tamtych latach społeczeństwo było #!$%@? i nie tylko geriatria głosowała na PiS czy Dudę. Widzę że ciężko ci to zaakceptować. Może zgodzę się że w 2023, ale nie w 2015-16.

Jeśli już chcesz szukać powodu, to sam Tusk wydaje się myśleć że przegrał przez chociażby wyższy wiek emerytalny. I chyba ma rację. Oczywiście to była słuszna
@Szalom: Jak w większości tego co napisałeś, to całkowicie się zgadzam, tak z twierdzeniem:

A samo danie Polakom do łapy kasy może nie miało takiego impaktu jak sam fakt spełnienia obietnicy wyborczej, z którym to spełnianiem PO miało problem


Już nie. Mam w rodzinie pełno pisowców i dosłownie nikt nie mówił o tym, że w końcu jakaś partia spełnia obietnice, tylko że dali 500+. Kasa, kasa kasa, nareszcie jakaś partia dzieli
następnie w 2020 bo Czaskoski kleił drzwi taśmą.


@Davvs: W 2020 wygral bo caly aparat panstwowy - ministrowie, spolki skarbu panstwa, tvpis, alert rcb i rozdawnictwo na pelnej bulwie - zaangazowaly sie w wybory prezydenckie zeby tylko Duda wygral. A i tak wygral o wlos.
następnie w 2020 bo Czaskoski kleił drzwi taśmą


@Davvs: Czaskoski przegrał, bo nie chciał ganiać gejów z widłami. To był jedyny i jak się okazało, wystarczający powód, aby narodowi polscy idioci zagłosowali na dupe.
@Ranmus: Spoko, to takie moje małe dywagacje. Też twoja rodzina nie jest żadna próbą badawczą tak szczerze. Ale ogólnie możesz się zapytać czy wierzyli że PiS spełni tę obietnicę w 2015-16 roku XD jak chcesz podpalić rodzinny obiad czy coś. Ale mogą mieć wypaczone spojrzenie po tylu latach
@Davvs Gdyby Duda nie był prezydentem to nikogo z nich by nie zamknięto. Z chęcią to odszczekam jeśli zamkną kogoś conajmniej w randze ministra z poprzedniego rządu ale myślę, że to nie nastąpi. Przedstawienie trwa, lud ma igrzyska. A nikomu z wpływowych polityków dalej krzywda się nie dzieje.
Bredniami to jest #!$%@? o tym że pis wygrał bo "oddał godność biednym" xD


@CamusVevo: to sformułowanie wszem brzmi głupio, ale pamiętać należy, że PO całkowicie #!$%@?ło podejście na tamtym etapie, zafundowało nam rząd PiS co rozzuchwaliło społeczeństwo do takiego stopnia że kilka następnych rządów się z tego nie podniesie i będzie musiało stawiać na bezsensowne programy socjalne.

Ubóstwo było duże, polska powiatowa upadała (nie, nie tylko z powodu naturalnych procesów).
@Szalom: W większości się z Tobą zgadzam, szkoda że takie wpisy nie lądują gdzieś wyżej bo wykopki wolą biegać za trendem od jednej błyszczącej rzeczy do drugiej. Wypokowy koniunkturalizm ;)

Komorowski przegrał bo:
- był po prostu nijaki("Strażnik Żyrandola") na tle Dudu, który miał zaskakująco dobrą oraz otwartą kampanię jak na PiSowskie standardy
- sytuacja panująca w PO dość mocno mu ciążyła
- Komorowski w ogóle olał pierwszą turę wyborów, nie
Bo bajeczkami jest gadanie że Komorowski przegrał bo wszedł na stół


@Szalom: to niestety nie są bajeczki ¯\(ツ)/¯ oczywiście nie mówię, że to jest jedyny / główny powód, ale nie jestem w stanie policzyć ilu znajomych, którzy głosowali przeciwko Komorowskiemu podawali właśnie to jako argument. W tamtym okresie akurat byłem na studiach i miałem zajawkę na politykę, próbowałem uświadamiać znajomych, że oddanie prezydenta pisowi to będzie dramat i ani jedna z
@Faraluch:

NALEŻAŁO postawić na rozwój społeczny, pochylić się nad ubóstwem dzieci i takimi rzeczami jak wykluczenie komunikacyjne i edukacyjne

oczywiście zgadzam się z tym, ale warto zauważyć że pis nie pochylił się nad tymi zagadnieniami