Wpis z mikrobloga

@ludi_anderson: Bo w Polsce leczenie masz darmowe (o ile jesteś ubezpieczony), więc firmy nie chcą płacić za koszty leczenia prywatnie. Lecz całość w razie W za granicą i nie zgadzaj się na transport do Polski.
@ludi_anderson imo wynika to ze specyfiki produktu, pewnie patrzysz na typowe turystyczne zagraniczne. Z tego co widzę to są tez osobne turystyczne na podróż krajową i tam już jest rozszerzony pakiet na PL
@ludi_anderson lecisz do UE czy poza? Pamiętaj, że na terenie UE wystarczy kartę EKUZ i masz pełne prawo do opieki zdrowotnej. Ogólnie, niestety ale to strata kasy, ważne rzeczy w takiej polisie to: odszkodowanie za procent uszczerbku i koszty rehabilitacji ( idą w 100k) i tutaj niestety jak widzisz jest lipa...
@jadalny_kasztan a czy ja coś takiego zasugerowałem ? Po prostu uważam , że jak masz Ekuza to w UE kwota miliona za opiekę zdrowotną to wydmuszka, nikomu do niczego nie potrzebna. Ważne rzeczy są już niestety wycenione poniżej wszelkiej krytyki.
Pamiętaj, że na terenie UE wystarczy kartę EKUZ


@Adicts: Kolega chyba nie wie jak działa karta EKUZ, EKUZ działa na zasadzie, że w danym kraju masz zapewnioną taką sama opiekę i pokrycie kosztów jak miejscowi, tzn np we Francji samemu pokrywasz część kosztów za transport medyczny etc. (przynajmniej kilka lat temu tak było jak sprawdzałem że w okolicach 30%) i część kosztów leczenia. Nie wszędzie masz całkowicie darmowe wszystko jak w
@sayanek na luzie, akurat jestem na świeżo, kumpel złamał nogę poważnie na Octoberfest, operacja, ileś tam śrub itp. Pobyt w szpitalu 2 tygodnie w DE, koszt z jego strony 1 Ziobro ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Adicts: No bo jak pisałem to co kraj to inne zasady,Niemcy mają zbliżone do nas zasady

Niemcy

>Za co trzeba zapłacić


W Niemczech za niektóre świadczenia trzeba zapłacić, mimo że w Polsce są bezpłatne. Nie są one wtedy zwracane przez NFZ. Oto przykładowe, płatne świadczenia w Niemczech i ich szacunkowe koszty:


pobyt w szpitalu – 10 euro za dzień. Jeśli w ciągu roku łączna długość pobytów w szpitalu przekroczy 28 dni,