Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witajcie Mirki,
Bronię niedługo inżyniera i myślę nad magisterką dzienną na PWr (inż. IT, ale inna uczelnia)- w zasadzie nie wiem czy skończę, ale idę głównie dla statusu studenta i w między czasie będę szukał pracy w it. Czy możecie się wypowiedzieć na temat Informatyki Stosowanej? Czy sporo pracy na tym kierunku? Wolałbym jakiś zbytnio nietrudny kierunek, aby w międzyczasie się rozwijać i finalnie załapać się do pracy / staż. Też myślę o Zarządzenie, ale jednak nigdy z tym przedtem nie miałem do czynienia - ale powinien być mniej czasochłonny. I najważniejsze: czy na PWr jak się przestanie chodzić zabierają szybciej status studenta czy jest do końca semestru? Staże zaczynają się na wiosnę więc będzie łatwiej wejść do branży będąc studentem .
#pwr #it #informatyka #studia #magisterka #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: Jeśli chodzi o sam kierunek to mam wrażenie, że Informatyka Stosowana to często to samo co Informatyka z pewnymi różnicami w zależności od uczelni. Na niektórych uczelniach np jest zarówna Informatyka Stosowana, jak i Informatyka zwykła, ale spokojnie mogłyby się wymienić nazwami.

Jak na PWr jest nie wiem.
@9Japko9: kwestia związana jest głównie z faktem, że jedna uczelnia nie może mieć dwóch "Informatyk".

W tej sytuacji, jeden wydział może mieć Informatykę, drugi może mieć Informatykę Stosowaną.
@mirko_anonim: jak chcesz "względnie" nie za dużo robić, to mniej pracy z tego co wiem wymaga Informatyka Techniczna na PWR, sam na niej byłem. Niestety jest tam trochę zapychaczy i gówno kursów, ale idzie przeżyć, jakoś... Na specce ISK/IMT po 1 semestrze jest trochę mniej roboty niż na innych speckach. Dało się to wtedy łączyć z 3/4 etatu, ale wiadomo, część zajęć miałem wtedy zdalnie.

Z tego co wiem