Wpis z mikrobloga

@LittleBallofFur: No zgadzam się, zwłaszcza, że odkąd zarabiam trochę więcej to te 5.5% to nadal całkiem spoko pieniądze. Ale jednak przy 17% czułem trochę większy przeskok :)
No i mam takie poczucie, że teraz zrobiłem większy progres a podwyżka mniejsza. Dostałem za to więcej udziałów w firmie... ale czy to kiedyś będzie naprawdę dużo warte czy nie to trochę loteria.

Pytałem o to, czy automatyzujesz bo jak czytam fb/li to manuale
  • Odpowiedz
@diarrhoea: ja na grupkach na fb widziałam ogólne narzekanie na sytuację na rynku (nie mówię o juniorach czy wannabe juniorach, bo to wiadomo, a o bardziej doświadczonych ludziach), nie tylko manuali, ale tam pod swoim nazwiskiem nie chcę o to pytać.
W każdym razie chyba nie mogę poddawać się tej propagandzie, że jest kryzys i nie ma podwyżek xd
  • Odpowiedz
@LittleBallofFur: Będzie chudo ale jak bardzo to przekonam się dopiero w marcu. Podobno podwyżki nie są zamrożone ale nie każdemu zrekompensują inflację, więc pewnie takie 3% jest realne. Testerów bez projektów jest 3 razy więcej niż optymalny rozmiar ławki, więc rozumiem sytuację.
  • Odpowiedz
@LittleBallofFur u mnie były w zeszłym roku dwie podwyżki - przy przedłużaniu umowy nieco ponad 25% (z już i tak spoko stawka na start - wtedy miałem rok expa jako tester), no i na koniec roku symboliczne 5%
  • Odpowiedz
@LittleBallofFur: Kryzys jest, bo sam słyszę od znajomych, że w niektórych bardzo znanych firmach na rynku podwyżki są rzędu 2-3% albo wręcz 0%, a rok temu były na poziomie ok. 10%. Wszystko zależy od firmy.

@diarrhoea Imo to nie jest kwestia tego, kto co robi, a firmy - jak napisałem wyżej w tym samym poście, znam senior automatyków, co nie dostali nic, a ja - manual - dostałem 10%.
  • Odpowiedz