Wpis z mikrobloga

Czy w Kanadzie są jakieś różnice w dostępności i cenie mieszkań? Gdzie względnie łatwiej, gdzie trudniej o wynajęcie pokoju?

Z tego co zdążeyłem się zorientować to aby stratać się o permanent resident najlepiej jest wyjechać na IEC do Manitoby bo mają tam w tym względzie najlepsze prawo stanowe? Choć chciałbym zamieszkać w BC.

Chciałbym w PL jeszcze doszlifować angielski bo kiepsko mi jeszcze idzie głównie rozumienie ze słuchu, zrobić kat C+E, nostryfikowac dyplom(technik i inż. elektryk ale tutaj raczej ciężko byłoby o pracę w zawodzie?) i uzyskać IEC. Może mielibyście jeszcze jakieś złote rady jak się tam wkręcić w życie? Nie oczekuję wiele, nie chcę odkładać. Wynajem pokoju, potem kawalerki, praca, zwiedzanie, jakiś samochód. Życie.

#emigracja #emigrujzwykopem #kanada #ameryka
#pytanie
  • 5
zrobić kat C+E


@niedasieukryc: Nie wiem, jak wygląda kwestia uprawnień na samochody ciężarowe, ale dla kat. A i B stale rezydujący w Kanadzie Polacy jeszcze parę lat temu musieli zdawać egzamin na miejscu (co było o tyle dziwne, że np. Hindusi nie musieli...).

Czy w Kanadzie są jakieś różnice w dostępności i cenie mieszkań?


A to jak wszędzie - oczywiście są. Znajomi (rodzina), którzy zamieszkali w Toronto bez wcześniejszej historii najmu
@niedasieukryc Jeśli jedziesz do Manitoby to patrz na mieszkania w Winterpegu. Będziesz nowym bez możliwości zweryfikowania twojej historii, więc licz że zapłacisz za wynajem z góry za 6 miesięcy. Twoje B, C+E jest tutaj nie ważne, ale przed wylotem wyrób sobie międzynarodowe prawko. Class 5 na samochody wystarczy zdać egzaminy, Class 1 na ciężarówki musisz zrobić kurs, który kosztuje $10-$15K. Jak coś to pisz na priv.