Wpis z mikrobloga

Drogie smart‐mireczki, szukam fajnego pstryczka elektryczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O co chodzi - mam potrójną ramkę jak na zdjęciu. Przerabiam oświetlenie na smart i chcę zrobić tak, by:
‐ lewy moduł: 2 mniejsze przyciski (tak jak na zdjęciu po prawej)
‐ prawy moduł: tak jak jest teraz

No i zastanawiam się na środkiem- co tam wsadzić? Szukam jakiegoś przełącznika sceny / przycisku skrótu / whatever, co by pasował wymiarami do tej ramki, najlepiej zigbee

Może ktoś pomoże? (ʘʘ) rozważam też inne opcje, które byłyby funkcjonalne

#smarthome #homeassistant #iot #zigbee
SuperStefan - Drogie smart‐mireczki, szukam fajnego pstryczka elektryczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: 1000000464

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co by pasował wymiarami do tej ramki, najlepiej zigbee


@SuperStefan: Nie podałeś tych wymiarów ale nawet się nie fatyguj, nie ma szans abyś coś dobrał do istniejącej ramki.
  • Odpowiedz
Tak naprawdę możesz tam wsadzić byle co, wyłączyć programowo relay i hulaj dusza. Najlepiej mieć tam wtedy przycisk dzwonkowy, żeby było więcej możliwości.
A jak po taniości to zwykły czujnik otwarcia okien, wywalasz kontraktor i spinasz to z przyciskiem. Tyle, że trzeba będzie co jakiś czas baterie wymienić.
  • Odpowiedz
  • 0
@stolemy: @dran2: jest to Hager Lumina 2, ale wymiary ma jak klasyczny włącznik: 71mm ramka, 45mm środek

@slusar_o2: czy możesz opisać co to znaczy wyłączenie programowo relaya? Jest to jakiś trop, myślałem też o rozbebeszeniu pstryka z Ikei. Ale wszystko rozchodzi się o kwestie wizualne
  • Odpowiedz
  • 0
@slusar_o2: ostatecznie tak zrobię - dopuszkowe moduły i przyciski takie jak są teraz (albo dzwonkowe, wyglądające tak samo).

Niestety rynek akcesoriów smart home to koszmar jeśli chodzi o wizualne doładowanie czegokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@SuperStefan: niektóre włączniki (np aqara) są nawet ładne, ale jak masz część w ramkach to umarł w butach. Są wprawdzie jakieś no_name'y na ali, które mają modułowe ramki, ale one są brzydkie, albo są firmowe (np lagrand ma wersje smart), które są z kolei nieadekwatnie drogie.
  • Odpowiedz