Wpis z mikrobloga

Wpadłem na pomysł zakupu bieżni do biegania do mieszkania. Może ktoś miał lub ma i odpowie na kilka pytań.
Czy hałas jest na tyle duży, że sąsiad z dołu będzie mi się dobijał do drzwi? Może jakaś mata amortyzacyjna pod bieżnie rozwiąże sprawę?
Czy warto zainteresować się używkami? Podejrzewam, że jak to z używanym sprzętem sportowym bywa, większość służyła jako wieszak na ubrania więc może nie są wyeksploatowane.
Widzę, że są takie do 6km/h ale ja chyba bym wolał do 12km/h może się jakoś rozpedze do tej prędkości a spacerować to mogę po dworze.
Fajnie jakby się dało to jakoś złożyć i wepchnąć za szafę.
Może macie do zaproponowania jakieś konkretne modele za którymi się rozglądać?
#bieganie #bieznia #fitness #silownia
  • 10
  • Odpowiedz
@jonasz123: Zadam pytanie z innej beczki. Biegałeś kiedyś po bieżni? Osobiście nigdy bieżna mi nie leżała. Do tego wiem jak jest z wioślarzem, który kiedyś tutaj dostałem. Przez kilka tygodni używany regularnie, teraz częściej robi za wieszak na ubrania biegowe niż maszyna do ćwiczeń. Zwłaszcza, że też muszę go wyciągać i rozkładać. Może gdyby stał na środku to by było inaczej.
  • Odpowiedz
@jonasz123: Domowej nie miałem, ale obawiam się, że bez wydania bazyliona złotych nie kupisz czegoś co będzie miało rozsądną jakość. Stawiam, że między 8 a 12k.
  • Odpowiedz
takie do 6km/h


@jonasz123: takie 5,5 to jest szybki chód, żeby truchtać potrzebujesz 7-8, szybki (amatorski bieg) ~14. Przy szybkim biegu sąsiad z dołu cię pogoni.
Jak chcesz mieć ciszej to jakiś orbtrek albo rower. Zanim kupisz wypróbuj, bo tanie sprzęty rozpadają się od samego patrzenia.
  • Odpowiedz
@jonasz123 kolego ja mam walkingpad x21 i ona leci do 12kmh. Silniki bezszczotkowe to praktycznie jej nie słychać. Hałas robia buty w momencie jak biegniesz. Podstawiam sobie mate do ćwiczeń pod nią żeby mi nie jeździła po podłodze.
Jak masz sąsiada pod spodem to myślę że bez problemu jakąś mate ogarniesz która ci to wyciszy (albo kilka takich mat do ćwiczeń narzuc). Hałas się zaczyna już tak od 9 kmh myślę,
  • Odpowiedz